REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Pectus i Enej porwały Chicago

Pectus i Enej porwały Chicago

-

W sobotę na deskach Copernicus Center wystąpiły wspólnie dwa zespoły Pectus i Enej. Oba cieszą się obecnie w Polsce ogromną popularnością. Jak mogliśmy się naocznie przekonać również w Chicago.

Lider zespołu Pectus w otoczeniu fanek fot. Robert Wachowiak
Lider zespołu Pectus w otoczeniu fanek fot. Robert Wachowiak

REKLAMA

Grający wpadającą w ucho muzykę rockową Pectus powstał w 2005 roku w Rzeszowie z inicjatywy Tomasza Szczepanika. Od tego czasu przez zespół przewinęło się wielu muzyków. W 2011 roku Tomek zaprosił do zespołu swoich trzech młodszych braci Marka, Mateusza i Macieja, którzy nigdy wcześniej nie grali wspólnie. Szybko okazało się jednak, że moc z którą wykonują największe przeboje PECTUS, oraz nowe kompozycje, nadają zespołowi wyjątkowego charakteru, a siła braci, nie jest tylko zwykłym sloganem.

Z kolei Enej pochodzi z Olsztyna i jest od Pectusa o trzy lata starszy. Założyli go bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie wraz z Łukaszem Kojrysem, który obecnie pełni funkcję menedżera zespołu. Enej, wykonujący muzykę z pogranicza folku, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Daje to niezwykle energetyczny mikst, który błyskawicznie  stawia publiczność na nogi, o czym przekonaliśmy się w Chicago.

Podczas koncertu mogliśmy posłuchać największych i tych najnowszych przebojów obu zespołów. Jeszcze długo po jego zakończeniu polonijna publiczność nuciła ich fragmenty.

[cincopa AwHA5UbePe44]

Tekst i zdjęcia: Robert Wachowiak

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks