REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPaździernikowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Październikowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

-

Październik jest Miesiącem Dziedzictwa Polskiego w Ameryce, dlatego w najnowszym wydaniu weekendowym mamy dla Was Drodzy Czytelnicy dwie relacje – z przyjęcia przez Radę Miasta Chicago rezolucji uznającej październik Miesiącem Dziedzictwa Polskiego oraz ze śniadania z burmistrz Lori Lightfoot, w którym uczestniczyli przedstawiciele polonijnej społeczności.

Niestety ten weekend przynosi też i tragiczne wiadomości z polonijnym akcentem. Redaktor Joanna Marszałek pisze o tragedii, jaka wydarzyła się tydzień temu w dzielnicy Dunning na północnym zachodzie miasta. W budynku apartamentowym przy Irving Park 66-letni Polak Krzysztof Marek zastrzelił 5 osób. Dlaczego to zrobił i kim są ofiary? Polecamy lekturę tekstu.

REKLAMA

W tym numerze podsumowujemy także wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP. W wyborach licznie wzięła udział Polonia w całych Stanach Zjednoczonych.

Redaktor Jolanta Telega w dziale ,,Imigracja” pisze o porażce Donalda Trumpa czyli sądowej blokadzie „public charge”. Co oznacza to dla starających się o stały pobyt w USA dowiesz się z lektury tekstu.

Piszemy także o strajku nauczycieli w Chicago i amnestii podatkowej w Illinois.

W ubiegłym tygodniu byliśmy także na koncercie zespołu Hologram w AGK; na specjalnym koncercie dla Małgosi Wolny, która zmaga się z chorobą Parkinsona; na otwarciu wystawy w Muzeum Polskim w Ameryce, gdzie zaprezentowano eksponaty pochodzące z polskiego pawilonu na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku; na „Luisie Miller” – operze Giuseppe Verdiego w Lyric Opera w Chicago oraz na wycieczce uczniów i nauczycieli polonijnych szkół „Śladami weteranów Armii Polskiej”. Relacje oczywiście w wydaniu weekendowym!

W tym wydaniu weekendowym mamy dla Was także aż dwie strony, które zapełnili swoimi tekstami nasi felietoniści.

Do tego dokładamy część czwartą, w której jak zwykle mnóstwo porad, smaczne przepisy, duża ilość sportu ku zadowoleniu każdego kibica oraz konkursy, w których wygrać można tablet Amazon Kindle Fire i książkę w Księgarni “Polonia”. Nie przegapcie także stron 10 i 11 w części czwartej, z których dowiecie się, co wydarzy się w ten weekend w życiu Polonii oraz w Chicago i na przedmieściach, czyli gdzie warto pójść, co zobaczyć i z kim się spotkać!

Z tym numerem też – jak co tydzień – Magazyn Weekendowy “Kalejdoskop” i dwie części pełne ogłoszeń.

Zapraszamy do lektury! #NiePrzegap i #CzytajZnami!

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

2097012933 views

REKLAMA

REKLAMA

2097013166 views

REKLAMA

REKLAMA

2098809560 views

REKLAMA

2097013313 views

REKLAMA

2097013414 views

REKLAMA

2097013525 views