REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPACC Open 2021 - coraz bardziej popularny golf

PACC Open 2021 – coraz bardziej popularny golf

-

White Pines Golf Club w Bensenville gościł w miniony piątek uczestników PACC Open 2021. W zawodach organizowanych przez Polsko-Amerykańską Izbę Handlową (PACC) wzięło udział 68 zawodników, rywalizujących w konkursie drużynowym i w kategoriach indywidualnych. Niezła frekwencja jest kolejnym potwierdzeniem, że golf w środowisku polonijnym staje się coraz bardziej popularny, a w kręgach rodzimego biznesu jest ulubionym sportem.

Turnieje golfowe PACC mają swoją kilkunastoletnią tradycję. W ostatnich czerech latach przekształciły się w Polonia Cup, organizowany wspólnie z Copernicus Center. W ubiegłym roku turniej nie doszedł do skutku, ale pustkę po nim wypełnił PACC 2020 Open, gromadzący na starcie rekordową ilość 106 uczestników.

REKLAMA

– Rok temu żyliśmy w innej rzeczywistości – mówi dyrektor wykonawczy PACC Bogdan Pukszta. – Pandemia spowodowała, że nie było zbyt dużo okazji do konferencji, seminariów, wymiany poglądów i doświadczeń. Turniej stanowił jedną z nielicznych możliwości spotkania się, zaspokojenia głodu wyjścia na zewnątrz. To skutkowało rekordową frekwencją. W piątek było nas nieco mniej. Jednych trochę odstraszyła wietrzna pogoda, drudzy mieli już zaplanowane inne zawody, które odbyły się w miniony weekend. Jednak udział 68 zawodników, dających sobie szansę rywalizacji w miłej atmosferze, pełnej luzu i radości, budzi szacunek i uznanie. Jeszcze raz mogliśmy się przekonać, że golf jest sportem polonijnego biznesu, że daje on możliwość nie tylko do rozmów, również podpisywania kontraktów, bo i takie sytuacje na polach golfowych nie należą do rzadkości – podkreślił Bogdan Pukszta.

Rywalizację sportową wygrał po raz drugi z rzędu zespół, który tworzyli Anna Marek, Iwona Filipiak, Cezary Romejko i Marek Placek. Powstał on podczas ubiegłorocznego turnieju Golf na Obcasach. Dobry występ zachęcił do następnych, jak się później okazało jeszcze lepszych, o czym świadczą dwa kolejne zwycięstwa.

Drugim miejscem musieli się zadowolić Adam Kieta, Chris Placek, Matt Placek i Zbigniew Kobylarczyk. Byli faworytami, ale tym razem się nie udało. Może za rok…

Obok zawodów drużynowych rywalizowano również w konkurencjach indywidualnych. Najbliżej wybranych dołków piłeczkę posyłali Wes Evans i Jacek Krzosek. Najdłuższym uderzeniem popisał się Adam Hansen, a najdłuższym rajdem Cezary Romejko.

Podczas obiadu, który był ostatnim punktem piątkowych atrakcji, odbyło się nie tylko wręczenie trofeów dla zwycięzców, również losowanie nagród. Jedną z nich w postaci kampanii reklamowej w “Dzienniku Związkowym” wartej 500 dolarów wylosował Stan Nowak z Shield Insurance Agency, Inc.

Jak zaznaczył Bogdan Pukszta sukces piątkowego turnieju nie byłby możliwy bez współpracy wielu osób i firm, które były finansowymi partnerami przedsięwzięcia. Wśród tych pierwszych dyrektor wykonawczy PACC wymienił m.in. Grzegorza Handzla, Łukasza Dudkę i Kamilę Sumelkę. Z kolei za finansowe wsparcie podziękowania należą się: Lowell Foods, KD Market, Handzel&Associates Insurance, Polish American Contractors Builders Association (PACBA), Craftwood Doors&Windows, Sherwin Williams, Windsor Builders, Inc., Attorneys at Law Dowd&Dowd, Franklin Greenswag Channon&Capilla, LLC, Arkadia Life, Berkshire Hathaway, oraz “Dziennikowi Związkowemu”, który wspólnie z Telewizją Polvision i Polskim Radiem 1030 i 1300 AM odpowiadał także za obsługę medialną turnieju.

Dariusz Cisowski

Zdjęcia: Artur Partyka

REKLAMA

2123109402 views

REKLAMA

REKLAMA

2123109419 views

REKLAMA

REKLAMA

2124905739 views

REKLAMA

2123109429 views

REKLAMA

2123109435 views

REKLAMA

2123109439 views