REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPACCPACC Boat Outing – kolejny rejs pełen wrażeń

PACC Boat Outing – kolejny rejs pełen wrażeń

-

150 członków i sympatyków Polsko Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC) uczestniczyło w dorocznym Summer Outing. Pogoda dopisała wspaniale w niedzielę 22 sierpnia. Kolejny rejs był pełen wrażeń. Dodatkową atrakcją były akrobatyczne pokazy lotnicze nad jeziorem.

Odbywająca się od ponad dwudziestu już lat impreza w ubiegłym roku została odwołana z powodu pandemii. W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, PACC zaproponowała wspaniały rejs trójpokładowym statkiem Chicago Elite wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan.

REKLAMA

W znakomitym towarzystwie, przy muzycznym akompaniamencie serwowanym przez profesjonalnego DJ’a, uczestnicy rejsu mieli okazję podziwiać nie tylko cuda architektoniczne centrum miasta Chicago, ale również popisy lotnicze US Navy Blue Angels w ramach odbywającego się tego samego dnia Chicago Air and Water Show. Tradycyjnie, na statku panowała atmosfera zabawy i przyjemnie spędzonego czasu, o czym świadczyły zadowolone twarze wszystkich uczestników, schodzących ze statku po zakończeniu imprezy. Wśród gości dało się zauważyć przedstawicieli innych polonijnych organizacji, w tym prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej, Wydziału na stan Illinois – Michaela Niedzińskiego. Obecna też była konsul RP w Chicago Pani Małgorzata Bąk-Guzik z mężem, wicekonsul Piotr Semeniuk z żoną oraz chicagowski radny Byron Sigcho-Lopez (25. okręg miejski) z żoną.

Podczas imprezy – sponsorowanej przez General Masonry Supply Venture, TTI Medical Training School, Polamer, Porte Brown i PRCUA – goście otrzymali suty poczęstunek. Dla gości był również otwarty bar z winem i piwem wraz z innymi zimnymi i gorącymi napojami. Medialnego wsparcia tradycyjnie już udzielili Polvision, Polskie Radio i „Dziennik Związkowy”.

Oprócz przywitania wszystkich uczestników w imieniu PACC przez prezes Iwonę Filipiak, specjalnymi elementami krótkiego oficjalnego programu było wręczenie certyfikatów uznania od PACC dla wicekonsula Piotra Semeniuka i Pani Leonardy Semeniuk oraz wystąpienie radnego Sigcho-Lopeza.

„Cieszymy się, że po jednorocznej przerwie udało nam się zorganizować tegoroczny rejs. Letnią porą w Chicago trudno o lepsze miejsce i warunki do zorganizowania imprezy integracyjnej. Od lat wracamy do rejsu, bo można odczuć, że spotyka się to z dużym zainteresowaniem naszych członków. A za każdym razem jest przecież inaczej, ponieważ nie tylko zmienia się i rozwija nasza baza członkowska, ale zmienia się też skyline (panorama) centrum Chicago i taki rejs jest znakomitą okazją do zaobserwowania wszystkich tych zmian” – stwierdziła prezes PACC, Iwona Filipiak.

„Może dlatego, że już od półtora roku mieliśmy niewiele wydarzeń na zasadzie osobistych spotkań, tym razem mieliśmy wręcz rekordowe zainteresowanie zakupem biletów” – dodał Stanisław Skoczeń, przewodniczący komitetu planującego izbowy rejs. „To spory wysiłek organizacyjny, ale ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie, nabraliśmy już sporej rutyny. Cieszy mnie również to, że przy jej organizacji zawsze możemy liczyć na wolontariuszy oraz sponsorów, którym zależy na promocji swojego wizerunku poprzez nasze izbowe „Boat Outing” – podkreślił Stanisław Skoczeń.

Tekst: Bogdan Pukszta

Zdjęcia: Mariusz Smorczewski i PACC

Na zdjęciach z rejsu – członkowie  i sympatycy  Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American chamber of commerce, PACC)

REKLAMA

2118939793 views

REKLAMA

2118939891 views

REKLAMA

REKLAMA

2120736247 views

REKLAMA

2118939965 views

REKLAMA

2118940026 views

REKLAMA

2118940079 views