REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia P-SFUK obdarowuje członków. Będzie nowy oddział w Schaumburgu

P-SFUK obdarowuje członków. Będzie nowy oddział w Schaumburgu

-

Artykuł sponsorowany

Działająca od 38 lat w Stanach Zjednoczonych Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, największa poza granicami kraju polska instytucja finansowa, odnotowała w minionym roku rekordowy zysk w kwocie ponad 12 milionów dolarów. Duży wkład w ten sukces mają trzy oddziały unii działające na obrzeżach chicagowskiej metropolii w Norridge, Mount Prospect i Bridgeview.

W ciągu 5 lat obecności w Illinois firma pozyskała 12 tysięcy nowych klientów, którzy zdeponowali na kontach ponad 117 milionów dolarów. W tym czasie udzielono pożyczek na kwotę 114 milionów, co stawia chicagowskie oddziały w kręgu najbardziej rentownych placówek w całej firmie.

31 stycznia w siedzibie oddziału w Norridge odbyło się uroczyste spotkanie urodzinowe z okazji 5 lat, jakie upłynęły od rozpoczęcia działalności wśród chicagowskiej Polonii. Obecni na spotkaniu przedstawiciele władz P-SFUK na czele z przewodniczącym Rady Dyrektorów Krzysztofem Matyszczykiem, jej członkami oraz dyrektorem wykonawczym Bogdanem Chmielewskim podkreślali, że decyzja o uruchomieniu pięć lat temu dwóch oddziałów: w Norridge i Mount Prospect, a po upływie roku również na południu Chicago w Bridgeview okazała się bardzo słuszna, co zaowocowało decyzją o uruchomieniu kolejnego oddziału.
– Po pięciu latach działalności w Illinois i analizie rynku Rada Dyrektorów podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnego, czwartego już oddziału, który za 6 miesięcy zostanie otwarty w Schaumburgu – poinformował dyrektor Bogdan Chmielewski.

Miniony rok okazał się rekordowy w 38-letniej historii działalności firmy. Z wypracowanego zysku netto opiewającego na sumę ponad 12 milionów kwota 3,3 miliona dolarów trafi do członków. Po 40 dolarów otrzymają osoby, które od 31 grudnia 2013 posiadają konto ze średnim dziennym wkładem opiewające na kwotę przynajmniej 100 dolarów. Dodatkowe 40 dolarów otrzymają pożyczkobiorcy oraz właściciele aktywnych kart kredytowych. Fundusze zostaną przekazane na konta 14 lutego. – Rada Dyrektorów i Zarząd naszej unii chciały w ten sposób docenić wkład wszystkich członków P-SFUK w rozwój i obecną pozycję naszej instytucji. Program wypłaty specjalnej to realizacja w praktyce hasła, że „Nasza unia to więcej niż bank”, to instytucja, której członkowie są jej współwłaścicielami – powiedział przewodniczący Rady Krzysztof Matyszczyk.

Tak więc oprócz dotychczasowych form wspierania środowiska członkowskiego poprzez przyznawanie nagród stypendialnych, na który to fundusz firma przeznacza rocznie około 250 tysięcy dolarów, wsparcia dla szkół, parafii oraz imprez o charakterze sportowo-kulturalnym, a także mediów polonijnych, P-SFUK pierwszy raz w swojej historii podzieliła się dochodem, podejmując decyzję o dopłaceniu kwoty 40 dolarów do kont kwalifikujących się członków.

Unia pozyskuje nowych członków w oparciu o organizacje sponsorujące. Do dwóch dotychczasowych unijnych sponsorów w Illinois: Związku Klubów Polskich i Związku Podhalan w Ameryce Północnej dołączył trzeci – Copernicus Foundation. Aby założyć konto lub skorzystać z innych produktów firmy, trzeba wskazać jednego z nich. W ten sposób unia wspiera również środowisko organizacji polonijnych. Wśród wielu produktów finansowych oferowanych przez unię bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty hipoteczne na nieruchomości z wkładem własnym już na poziomie 3 procent oraz refinansowania.

Gratulacje uczestnikom spotkania urodzinowego złożył przedstawiciel organizacji nadzorującej unie kredytowe w USA Michael Fryzler. Hymny narodowe Polski i USA śpiewały dzieci ze szkoły im. Jana Kochanowskiego. Bożego błogosławieństwa udzielił zgromadzonym kapelan chicagowskich oddziałów unii, ojciec Zbigniew Pienkoś, dyrektor chicagowskiego oddziału Radia Maryja. Był urodzinowy tort dla wszystkich i okazja do rozmów o działalności i przyszłości firmy w Illinois.

– Ponieważ to jest polska spółka, a my z mężem popieramy wszystko, co polskie, więc ulokowaliśmy tutaj swoje oszczędności. Jest bardzo miła obsługa. To bardzo przyjemne uczucie, gdy można przyjść, porozmawiać z osobami, które się zna. Czujemy się jak w domu – powiedziała pani Wajdeman. Podobną opinię wyraził kolejny uczestnik jubileuszu – Julian Walas, prezes Towarzystwa Strzelce Wielkie, który jest członkiem unii od początku jej działalności w Chicago.

P-SFUK ma ponad 82 tysiące członków posiadających swoje konta w 15 oddziałach na terenie Nowego Jorku, New Jersey i Chicago. Aktywa firmy wynoszą ponad 1,6 miliarda dolarów.

Jak przystało na jubileusz, osoby odwiedzające w sobotnie popołudnie biuro oddziału w Norridge zostały zaproszone na poczęstunek i mogły wziąć udział w losowaniu koszów ze słodyczami.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP
(Materiał sponsorowany)

 

  • DSC_1263
  • DSC_1279
  • DSC_1287
  • DSC_1296
  • DSC_1326
  • DSC_1396
  • DSC_1410
  • DSC_1460

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks