REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaOjciec Święty w twórczości dzieci

Ojciec Święty w twórczości dzieci

-

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod tytułem: „Jan Paweł II – prawdziwy misjonarz to święty”. Na ogłoszony przez Biuro Edukacji Misyjnej Nowej Ewangelizacji konkurs napłynęło 239 prac. Autorami rysunków, grafik, obrazów, kompozycji przestrzennych i filmów o Papieżu Polaku, są dzieci i młodzież z kilkunastu szkół katolickich, polskich szkół sobotnich oraz wspólnot parafialnych z terenu naszej archidiecezji.

Laureaci wyróżnień w grupie młodszej
Laureaci wyróżnień w grupie młodszej

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 30 marca w kościele pw. św. Alberta Wielkiego w Burbank. Rozpoczęła ją msza święta z udziałem laureatów i licznego grona wiernych, odprawiona przez biskupa Andrzeja Wypycha, który po nabożeństwie wraz z wicekonsulem Konradem Zielińskim, prezeską Zrzeszenia Nauczycieli Polskich Ewą Koch i organizatorką konkursu Anną Dudek wręczał nagrody i wyróżnienia.

REKLAMA

W grupie dzieci od 7 do 10 lat pierwsze miejsce przypadło Natalii Franczyk ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP. Drugie miejsce zdobyła Nicole Król z Polskiej Katolickiej Szkoły im. ks. Ignacego Posadzego. Jurorzy przyznali dwa trzecie miejsca. Ich laureatami zostali: John Paul Tripak ze szkoły im. Fryderyka Chopina oraz Patrycja Zaręba ze szkoły im. św. Ferdynanda. W tej grupie wiekowej komisja przyznała 24 wyróżnienia.

W grupie dzieci starszych pierwsze miejsce zdobył Michał Rzeszowicz ze szkoły im. ks. Ignacego Posadzego. Druga lokata przypadła Faustynie Turek ze szkoły im. gen. Władysława Andersa. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Dababneh z St. Mary School w Buffalo Grove. Wyróżnieniami uhonorowano dziesięciu uczestników.

W kategorii twórczości filmowej nadesłane zostały jedynie dwie prace. Pierwszą nagrodę odebrał Jakub Wielgus ze szkoły im. ks. Ignacego Posadzego, a drugą Jonathan Roland z Bridge Catholic Academy.

Laureaci obok nagród rzeczowych i dyplomów otrzymali różańce misyjne, poświęcone jeszcze przez Jana Pawła II. W części artystycznej uroczystości wystąpił zespół góralski „Wierchowianie,” tańczący pod kierownictwem Joanny Galicy.

– Zawsze czuję wielką radość, gdy widzę, że ta myśl Jana Pawła II głęboko wchodzi w świadomość nie tylko nas dorosłych, ale również i dzieci, które już nie pamiętają Jana Pawła II, tak jak my starsi, z osobistych spotkań – powiedział Jego Ekscelencja, podsumowując konkurs i dodał, że jest szczęśliwy widząc, że to, co Jan Paweł II pozostawił w swoim testamencie myśli i nauczania, jest kontynuowane. Zdaniem ks. biskupa nie ma nic piękniejszego, niż widzenie dziecka, które wolne jest od wszelkiego rodzaju nacisków i wpływów czy to politycznych, czy też kulturowych.

– Oni widzą przeźroczyście nas dorosłych i tak samo przeźroczyście widzą Jana Pawła II i Jego przesłanie dla nas wszystkich – dodał biskup Andrzej Wypych.

Udzielająca się w gronie organizatorów konkursu siostra Weronika powiedziała, że większość z uczestniczących w konkursie małych autorów nie pamięta papieża, kiedy stąpał po naszej ziemi, ale z opowiadań i nauki katechezy pięknie oddały ducha i postać Wielkiego Papieża Jana Pawła II.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

[cincopa AoPAYlbJ7AAr]

REKLAMA

2105419549 views

REKLAMA

2105419781 views

REKLAMA

2107216172 views

REKLAMA

2105419923 views

REKLAMA

2105420023 views

REKLAMA

2105420131 views