REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Odszedł ojciec Jerzy Gawlik, SVD

Odszedł ojciec Jerzy Gawlik, SVD

-

Zmarł ojciec Jerzy (George) Gawlik, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Wheeling, werbista. O śmierci ojca Gawlika poinformowano na stronie internetowej parafii.

Wg informacji udostępnionych przez parafię, ojciec Gawlik zmarł z powodu wirusa COVID-19 w piątek, 29 maja 2020 roku około godziny 4:45 pm. Do szpitala trafił 10 dni wcześniej, jego stan konsekwentnie się pogarszał. Pod respiratorem księdza Gawlika umieszczono w weekend poprzedzający śmierć.

REKLAMA

Ojciec Gawlik nie był odwiedzany w szpitalu ze względu na ograniczenia epidemiczne, ale parafia w oświadczeniu zawarła informację, że dzięki połączeniu internetowemu rodzina w Polsce mogła go zobaczyć i mówić do niego. „Odszedł w spokoju podczas, gdy jego rodzina patrzyła na niego i modliła się za niego” – napisano w oświadczeniu parafii.

Ojciec Gawlik był proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Wheeling. „Wieloetniczna parafia była od początku pewnym wyzwaniem, ale też możliwością wspólnego rozwoju i uczenia się od siebie nawzajem. W naszym zgromadzeniu księży werbistów mamy takie motto, że jest jedno serce, a wiele twarzy i to się tutaj bardzo mocno sprawdza. Staramy się, żeby to serce było jedno, a twarzy jest tu wiele i to bardzo, bardzo różnych” – mówił o parafii w wywiadzie udzielonym kilka lat temu naszej gazecie ojciec Gawlik.

Informację o śmierci i kondolencje przekazał parafianom biskup Michael McGovern. „Pocieszajmy się przesłaniem Chrystusa Zmartwychwstałego, że zobaczymy o. Gawlika ponownie, gdy nasze życie na ziemi dobiegnie końca. Niech spoczywa w pokoju, o Panie, i niech świeci na niego Twoja wieczna światłość” – napisał biskup w liście do parafian.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. 5 czerwca w piątek o godzinie 10 am w Parafii pw. Józefa Robotnika w Wheeling. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nałożone przez archidiecezję i stan, Msza św. odbędzie się bez udziału wiernych, ale będzie transmitowana na kanale YouTube. Parafia prosi również o niegromadzenie się wiernych na parkingu ani przed kościołem w dniu pogrzebu. Po ustaniu restrykcji wierni będą mogli uczestniczyć w specjalnej mszy za duszę O. Jerzego.

Parafia poprosiła również o nieprzynoszenie kwiatów, a rozważenie wsparcia finansowego Funduszu Misyjnego Ojców Werbistów ku pamięci O. Jerzego.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks