REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaObchody Dnia Pułaskiego w Chicago

Obchody Dnia Pułaskiego w Chicago

-

Cała Polonia zaproszona do wirtualnego uczestnictwa w poniedziałkowej uroczystości.

Obchody Dnia Pułaskiego – święta przypadającego w tym roku 7 marca – rozpoczynają się już w tę niedzielę uroczystym bankietem Kongresu Polonii Amerykańskiej, wydziału na stan Illinois i Polsko-Amerykańskiej Fundacji. Główne, wirtualne obchody tego stanowego święta jak co roku będą miały miejsce w poniedziałek w Muzeum Polskim w Ameryce.

REKLAMA

Tegoroczne obchody Dnia gen. Kazimierza Pułaskiego otworzy uroczysty bankiet Kongresu Polonii Amerykańskiej, wydziału na stan Illinois i Polsko-Amerykańskiej Fundacji, który odbędzie się w niedzielę, 6 marca, w sali The Mayfield Banquets przy 6072 Archer Ave. w Chicago (bilety w cenie 40 dol. od osoby). Podczas wydarzenia wyróżnieni zostaną uczniowie szkół polonijnych, którzy wzięli udział w okolicznościowym konkursie plastycznym.

Następnego dnia, w poniedziałek, 7 marca, Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza na wirtualne obchody Dnia Pułaskiego. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele urzędów państwowych, stanowych, powiatowych oraz miejskich. Swoją obecność zapowiedzieli między innymi burmistrz Chicago Lori Lightfoot i ambasador RP w USA Marek Magierowski.

W tym wyjątkowym dniu stan Illinois oddaje hołd bohaterowi wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych generałowi Kazimierzowi Pułaskiemu oraz składa wyrazy uznania dla całej społeczności polskiej.

W programie artystycznym wystąpią: Mirosława Sojka-Topór, Bartłomiej Ciężobka, Zespół Fundacji Kultury Tatrzańskiej oraz Akademia Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra. Pokazane zostaną także krótkie filmy związane ze świętem.

W trakcie ceremonii zostanie złożony wieniec pod obrazem Stanisława Batowskiego „Pułaski pod Savannah”.

Cała Polonia jest zaproszona do wirtualnego uczestnictwa w poniedziałkowej uroczystości. Obchody rozpoczną się punktualnie o godz. 10.00 am i będą transmitowane na żywo na stronie internetowej MPA: www.PolishMuseumOfAmerica.org.

(Inf. wł.)

REKLAMA

2097977829 views

REKLAMA

REKLAMA

2097978062 views

REKLAMA

2099774454 views

REKLAMA

2097978205 views

REKLAMA

2097978306 views

REKLAMA

2097978416 views