REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaO tańcu nie da się pisać, taniec trzeba tańczyć. W Wiciach

O tańcu nie da się pisać, taniec trzeba tańczyć. W Wiciach

-

AsiGrupa4a

A jednak próbujemy. Teatr Tańca „Wici” zainaugurował świąteczny sezon specjalnym programem. W minioną niedzielę tancerze zaprezentowali przekrój dorobku grup tańczących od wielu lat. Pokaz miał być równocześnie zachętą do dalszej pracy, dla tych, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w zespole.

REKLAMA

Ogromne wrażenie zrobiły piękne narodowe i ludowe tańce polskie. Rodzice i goście, którzy przybyli na spotkanie w niedzielne popołudnie 22 listopada mieli okazję przekonać się o ogromie pracy, która jest potrzebna, aby osiągnąć taki poziom, jaki prezentują długoletni tancerze. Doskonalenie kunsztu jest jednak warte wysiłku, owocuje późniejszą perfekcją na scenie.

Poszczególne grupy zaprezentowały tańce i pieśni, a dyrektor zespołu Magdalena Solarz przedstawiła zebranym gościom choreografów, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą: Annę Strojny, Kingę Wojdyłę-Podstawską, Johannę Wawro, Becky Lenard i Basię Dziugan, akompaniatora zespołu oraz chórzystkę Bogusię Nędzką.

DzieciDzieciom7a

Magdalena Solarz syntetycznie przedstawiła bogatą historię zespołu, który od ponad trzydziestu lat działa w Chicago i z każdym rokiem poszerza swoją działalność. Podkreśliła owocną, wieloletnią współpracę z orkiestrą PaSO. Najbliższy wspólny projekt już 16 stycznia 2016 r. w Copernicus Center. Kwitnie też kooperacja z Teatrem Polonia Kingi Modjeskiej; razem pojawią się 13 grudnia.

Dyrektorka Wici podkreśliła, że przed zespołem stoi wiele wyzwań, ale i mnóstwo przyjemności, bo latem wybiera się na trzy kontynenty, by uczestniczyć w festiwalach folklorystycznych.

Celem niedzielnego spotkania była integracja dzieci i młodzieży w zespole w takt pięknej polskiej muzyki ludowej i bez wątpienia cel został osiągnięty. A jak tańczą Wici? Nie da się napisać, ale na pewno da się zobaczyć, bo w świątecznym okresie wiele będzie ku temu okazji.

(ul)

fot.arch. Wici

Dzieci1

REKLAMA

2097849791 views

REKLAMA

REKLAMA

2097850025 views

REKLAMA

REKLAMA

2099646418 views

REKLAMA

2097850170 views

REKLAMA

2097850271 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097850381 views