REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Nowy polonijny teatr spotkał się z mediami

Nowy polonijny teatr spotkał się z mediami

-

Reżyser Mariusz Kotowski i aktorzy przedstawili na konferencji prasowej założenia nowo utworzonego w Chicago Polish American Actors Theater i zapowiedzieli premierę sztuki „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej.

Mariusz Kotowski, założyciel i dyrektor artystyczny teatru, stwierdził, że zakładając artystyczną grupę kierował się chęcią niesienia pomocy tutejszym aktorom. Konferencja odbyła się 9 maja w siedzibie polonijnego klubu Music Box.

REKLAMA

Kotowski uważa, że polonijni aktorzy są niedoceniani przez lokalne środowiska i sami również nie mają świadomości, jak ważną odgrywają rolę w polonijnej społeczności, propagując i podtrzymując polski język i polską kulturę.

Pytania z sali w większości dotyczyły zawodu aktora, ale także premiery sztuki „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Mariusza Kotowskiego. Zainteresowano się powodami wybrania właśnie tej sztuki, stosunkiem aktorów do reżysera i czy teatr stworzy możliwości do powstania stałej trupy, jak to bywa w profesjonalnych teatrach.

O swoich marzeniach, pracy z reżyserem i pracy nad sztuką Zapolskiej opowiadali: Julitta Mroczkowska, Anna Dolecki, Edyta Luckos, Aldona Olchowska, Nicole Figlewicz, Marcin Kowalik, Grzegorz Chiliński oraz Mariusz Kotowski. Konferencja odbiła się szerokim echem w polonijnych mediach i w internecie. Czy przyniesie zamierzony skutek, okaże się po nowej produkcji Polish American Actors Theater w Chopin Theatre 24, 25 i 26 maja.

Sztuce „Ich czworo” towarzyszy również profesjonalnie wydany program, w którym zamieszczono nie tylko informacje o sztuce i jej autorce, ale także biogramy aktorów, kierownika produkcji i reżysera, oraz wiadomość, że 25 maja zostaną po raz pierwszy wręczone nagrody im. Poli Negri tutejszym aktorom. Konferencja zakończyła się szampanem i toastem za przyszłość nowo powstałej inicjatywy kulturalnej.

Tekst i zdjęcia: Bożena Jankowska

  • 10 Toast
  • 6 Julitta opowiada
  • 8 teatralne zaplecze
  • 7 najmłodsza aktorka
  • 5 członkowie teatru

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks