REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Nierozłączny tandem dla dobra dzieci

Nierozłączny tandem dla dobra dzieci

-

Fundacja Dar Serca i Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Kontraktorów i Budowniczych (PACBA) od lat funkcjonuje w pełnej symbiozie. To właśnie dzięki polonijnym kontraktorom udało się wyremontować i w dużej mierze wyposażyć piękny dom fundacji, który służy dzieciom z Polski przyjeżdżającym na leczenie do amerykańskich szpitali.

_DSC0147
Zuzia (P), która 8 stycznia przejdzie operację usunięcia kręgów i prostowania kręgosłupa, ma nadzieję, że jeszcze w życiu będzie mogła stanąć na własnych nogach

REKLAMA

2147483647 clicks

_DSC0127
Z wiceprezesem stowarzyszenia PACBA Waldemarem Czerpakiem opłatkiem dzielą się szefowe Daru Serca. Od lewej: prezes Dorota Malachowski, skarbnik Izabela Rybak i dyrektor Anna Piotrowska

Członkowie tych organizacji spotkali się na wspólnym opłatku, żeby podsumować kończący się rok i omówić plany na przyszłość. Przy świątecznym poczęstunku składano sobie życzenia, najczęściej zdrowia i powodzenia w biznesie. Około pięćdziesięciu uczestników spotkania kolędowało wraz z Jarosławem Spychalskim. Do dzieci i dorosłych zawitał św.Mikołaj, który obdzielał prezentami.

– To już 25 rok naszej działalności, który okazał się dla naszej fundacji rokiem bardzo udanym – powiedziała prezes Daru Serca Dorota Malachowski. – Mieliśmy pod opieką 26 dzieci. Obecnie na Florydzie znajduje się sześcioro dzieci, które przechodzą operacje wydłużania nóżek. Dwoje dzieci – Leszek i Zuzia – jest leczonych w Chicago. Leszek miał udaną operację 17 grudnia, natomiast Zuzia będzie miała operację 8 stycznia.

_DSC0166
Opłatkiem łamią się prezes Piotr Wyszkowski i odpowiedzialny za szkolenia OSHA Adam Grabowski, z prawej

Prezes Malachowski podkreślała także zaangażowne wielu polonijnych środowisk w działalność fundacji: – W tym roku bardzo dużo ludzi nam pomagało, dużo ludzi udzielało się w pracy na rzecz fundacji. Naszych podopiecznych odwiedzili: modelka i aktorka Joanna Krupa oraz bokser „Diablo” Włodarczyk. Myślimy, że następny rok będzie jeszcze lepszy. Mamy bardzo miłe wieści ze szpitala Shriners, bo mówią, że mają dużo lepszą sytuację finansową i będą mogli przyjąć większą liczbę naszych dzieci. Dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość, że kolejne dziecko zostało przyjęte na leczenie. Można powiedzieć, że w najbliższym czasie czekają nas same bardzo dobre wydarzenia.

Dla stowarzyszenia PACBA mijający rok również był bardzo owocny, o czym mówił prezes Piotr Wyszkowski. Dzięki współpracy z federalną agencją ds. bezpieczeństwa pracy (OSHA) udało się uruchomić cykl bezpłatnych szkoleń dla kontraktorów. Znajomość przepisów jest bardzo istotna nie tylko ze względu na zagrożenia zdrowia pracowników, ale także ze względów finansowych, gdyż najniższy mandat nakładany przez inspektorów wynosi ponad 7 tysięcy dolarów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zazwyczaj wystawiane są trzy takie mandaty.

Do sukcesów na niwie integracyjnej prezes zaliczył turniej golfa dla początkujących. Osoby, które do tej pory nie miały okazji spróbować swoich szans w tej grze, grały w parach z doświadczonymi graczami.

PACBA przygotowuje się do osiemnastego balu, który odbędzie się 8 lutego.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

_DSC0191
Niegrzecznym św. Mikołaj przetrzepał spodnie

_DSC0157
Przy świątecznym stole Marta Róg

 

REKLAMA

2131956908 views

REKLAMA

REKLAMA

2131956923 views

REKLAMA

REKLAMA

2133753243 views

REKLAMA

2131956933 views

REKLAMA

2131956936 views

REKLAMA

2131956940 views