REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago dla Niepodległej Niepodległa do hymnu! Dołącz do akcji!

Niepodległa do hymnu! Dołącz do akcji!

-

Konsulat Generalny RP w Chicago i Biuro Programu Niepodległa pragną zaprosić Polonię amerykańską, a w szczególności szkoły, organizacje, parafie oraz rodziny polonijne do udziału w ogólnopolskiej i ogólnoświatowej inicjatywie: Niepodległa do hymnu!

Wystarczy, że w Narodowe Święto Niepodległości Polski w Stulecie Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w niedzielę 11 listopada 2018 r., o godzinie 12:00 czasu lokalnego, zorganizują Państwo wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

REKLAMA

Polonijne szkoły sobotnie serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu Narodowego w sobotę 10 listopada o godz. 12.00.

Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną, a hymn Polski rozbrzmiewa na wszystkich kontynentach.

Jeżeli zechcą Państwo przyłączyć się do akcji, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza na stronie internetowej Biura Programu Niepodległa:

niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/

niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji/

Ważne jest podanie lokalizacji, by wiadomo było, gdzie można się spotkać. Zapraszamy także do dzielenia się zdjęciami i relacjami w Państwa kanałach social media. W załączniku przesyłamy plakat wydarzenia. Pokażmy ze cały świat śpiewa nasz hymn!

Również Stowarzyszenie WSPÓLNOTA POLSKA zachęca do przesyłania zdjęć z akcji przesłane na adres web@wspolnotapolska.org.pl. Zdjęcia należy przesyłać do 17 listopada 2018 r. wraz z nazwą szkoły lub organizacji. Przesłanie materiałów oznacza zgodę na ich upublicznienie na stronie oraz profilach społecznościowych wspolnotapolska.org.pl

www.facebook.com/Wspolnota.Polska/photos/a.209016435776114/2146533892024349/?type=3&theater

Konsulat Generalny RP w Chicago jednocześnie zachęca  Państwa do wpisywania do kalendarza WSZYSTKICH WYDARZEŃ organizowanych przez Państwa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzielmy się radością wspólnego świętowania z Rodakami w Kraju i zagranicą i chwalmy się faktem, że polska kultura i tradycja są obecne na całym świecie.

W odpowiedzi na sygnały, że występują czasem problemy z mapą w formularzu, radzimy w kategoriach zaznaczyć “ogólnopolskie”, ale w tekście opisu koniecznie zawrzeć informację o lokalizacji wydarzenia – pracownik BPN zmieni to podczas weryfikacji wydarzenia, tak by Państwa „pinezka” pojawiła się w odpowiednim miejscu na mapie.

niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/

Biuro Programu Niepodległa przygotowało nową wystawę planszową o osiągnięciach okresu II RP. Plansze dostępne są do ściągnięcia ze strony  niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/tak-powstawala-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania/.

(Komunikat prasowy KGRP w Chicago)

fot.Tytus Zmijewski/EPA

1 KOMENTARZ

  1. Piękna rocznica. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Ale czy to co obecnie dzieje się w Polsce jest takie piękne? Bałagan organizacyjny, konkurencyjne marsze. Czy jest coś takiego, co obecna władza nie spieprzy? Właściwie nie opracowano żadnego i konkretnego planu obchodów Święta Niepodległości. Czy to co się dzieje nie potwierdza tezy, że prawdziwe przyczyny katastrofy smoleńskiej to polski bałagan organizacyjny i stara polska zasada działania “Jakoś To Będzie”. Obecny prezydent A.Duda był wtedy ministrem prezydenta Kaczyńskiego. Rolę Jarosława Kaczyńskiego w “organizacji” wizyty w Smoleńsku też należy odpowiednio “docenić”. To miał być początek kampanii wyborczej L.K. przed następnymi wyborami.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks