REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia“Nie ucichnie pieśń”. Jubileusz 20-lecia działalności Studia Jump

“Nie ucichnie pieśń”. Jubileusz 20-lecia działalności Studia Jump

-

Studio Jump zaprasza Polonię na swoje najnowsze widowisko muzyczno-taneczne „Nie ucichnie pieśń”, które już 3 czerwca o godz 6 pm zaprezentuje w sali widowiskowej Guerin Prep przy 8001 W. Belmont Avenue. Mini Jump przedstawi też „We Are the World”. Na tym koncercie powinni być obecni wszyscy miłośnicy sztuk scenicznych i młodych polonijnych talentów.

W tym roku Jump obchodzi swój jubileusz 20-lecia działalności artystycznej i pragnie z tej szczególnej okazji obdarować widzów tym, co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

REKLAMA

Fani zespołu przyzwyczaili się do emocjonalnych muzyczno-tanecznych historii o jednorodnej fabule, przedstawianych dwa razy w roku, ale tym razem spektakl będzie miał nieco inny charakter. Młodzi artyści opowiedzą w nim o swoich miłościach, fantazjach i pasjach, które doprowadziły Jump to dzisiejszej doskonałości. Zespół odsłoni przed widzami spory fragment z życia rodziny Barnaków, dla której stał się pasją i swoistym sposobem na życie. Grupa posłuży się oczywiście tańcem i muzyką, bo takie jest właśnie życie założycielskiej rodziny.

Całość nie będzie tylko zwykłym opowiadaniem, bo Ewa Barnak, autorka scenariusza, skonstruowała go zupełnie nieszablonowo. Dlatego w tym uroczystym dla Jumpu dniu, widzowie zostaną zaproszeni do „wysłuchania” taneczno-muzycznej audycji radiowej, bo taką właśnie formę będzie miał jubileuszowy spektakl. Poprowadzi ją znany i lubiany aktor Grzegorz Chiliński. Opowiadane przez niego historie będą zmieniały się w różnorodne w stylu i dynamice barwne obrazy muzyczno-taneczne.

Mimo że dwudziestolecie dotyczy historii chicagowskiego Studia Jump, nie zabraknie również opowieści o prapoczątkach, czyli o miejscu, w którym wszystko się rozpoczęło.
Mowa tu o naszym rodzinnym mieście Tarnowie, w którym przed trzydziestoma laty powstało pierwsze Studio Tańca Nowoczesnego Jump. Te historyczne prezentacje, pochodzące z początkowego okresu działalności Jump, będą dla chicagowskich widzów nową, choć właściwie starą odsłoną.

Będą też wspomnienia o artystach, z którymi Jump dzielił niesamowitą życiową przygodę. Przywołany zostanie urok i czar tamtych lat, a za pomocą zilustrowanych tańcem i śpiewem obrazów, grupa wskrzesi początki swojej artystycznej drogi. W tych wspomnieniach znajdzie się m.in. postać Krzysztofa Nowaka, reżysera oraz twórcy scenariuszy i tekstów piosenek oraz dziennikarza w jednej osobie. To on w Polsce wyreżyserował wszystkie trzy musicale studia Jump: „Chodźmy poszaleć”, „Hades” i „Ulica Noc”. Jego teksty śpiewali i wciąż śpiewają np.: Kasia Sobczyk, Andrzej Grabowski, Jan Kobuszewski i Piotr Fronczewski. Jump, wspominając Krzysztofa Nowaka przedstawi artystyczne opracowanie jednego z jego tekstów w zaskakującej i uderzającej oryginalnością interpretacji.

Najmłodsi wychowankowie grupy również będą chcieli się popisać, jak na jubileusz przystało i zabiorą widzów w magiczną i wyjątkową, muzyczną podróż po świecie zatytułowaną “We Are the World”!
Wraz z dziećmi na latającym dywanie widownia poszybuje na Dziki Zachód, Hawaje, do Afryki i Chin a nawet do Krajów Arabskich! Przepiękne, wielobarwne kostiumy nawiązujące do kultury odwiedzanych krajów oraz zróżnicowana muzyka i taniec sprawią, że wyobraźnia zacznie krążyć po odległych krainach.

Oprócz tancerzy i wymienionego już Grzegorza Chilińskiego na scenie pojawią się również grupy wokalne i soliści pracujący pod kierunkiem kompozytora i aranżera Wacka Barnaka, męża Ewy, który również zajmuje się opracowaniem muzycznym całego spektaklu.
Nad choreografią, jak zwykle czuwają utalentowane córki Ewy, Sabina i Agnieszka Barnak oraz w przypadku grupy chłopców John Jendernoa.
Skoro mowa o twórcach, trzeba wspomnieć Artura Stanisza, który od wielu lat owocnie współpracuje z Jumpem. Swoją wielką wrażliwością artystyczną i wyczuciem wzbogaca poszczególne sceny, dodając im uroku i tajemniczości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuk scenicznych do świętowania razem z Jumpem, bo taka okazja zdarza się tylko raz na wiele lat!
Bilety będzie można kupić w kasie przed koncertem, a więcej informacji zasięgnąć: www.facebook.com/Dance.Studio.Jump oraz www.dancestudiojump.com lub pod numerem tel. (773) 895 3251.

Ewa Barnak

Zdjęcia: Jacek Ćwik, Andrzej Brach

  • _DSC7711
  • _DSC7744
  • 20153366
  • 20153565
  • 20155412
  • 20156017
  • all finale brach
  • DSC_1929 (Large)

REKLAMA

2119001388 views

REKLAMA

2119001486 views

REKLAMA

REKLAMA

2120797841 views

REKLAMA

2119001559 views

REKLAMA

2119001619 views

REKLAMA

2119001670 views