0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaNa tropie piłkarskich talentów

Na tropie piłkarskich talentów

-

DAR_1094

Klub piłkarski AAC Eagles Chicago uczcił amerykańskie Święto Niepodległości sportowym piknikiem zorganizowanym głównie z myślą o najmłodszych, którzy są zainteresowani grą w piłkę nożną.

REKLAMA

Wielkie piknikowanie połączone z zaplanowanymi na świeżym powietrzu atrakcjami odbyło się 4 lipca w Schiller Woods przy Cumberland Ave. i Irving Park Rd. Klub kontynuuje piknikową ideę od ponad pół wieku, skupiając na imprezie zawsze liczną grupę przynajmniej kilkuset entuzjastów. Gościom pikniku i sportowcom sprzyjały temperatury, których wysokość na szczęście nie powodowała zalewania oczu potem przy pogoni za piłką.

Podczas tegorocznego pikniku klub Eagles zagwarantował kilkunastu młodym amatorom piłki nożnej bardzo przyjazne warunki minitreningu pod okiem profesjonalnych trenerów z nowo powstałej akademii.

Chętni mieli możliwość wzięcia udziału w piłkarskiej zabawie, a chłopcy w wieku od 5 do 18 lat zapisania się do akademii, która jest najnowszym projektem klubu AAC Eagles i Krzysztofa Króla – byłego zawodowego piłkarza między innymi takich klubów jak: Real Madryt, Chicago Fire i reprezentancji Polski.

Urzeczywistnieniem projektu stworzenia najlepszej akademii są – według Króla – własne boiska i nieustanne szkolenie zawodowe trenerów w najlepszych klubach piłkarskich na świecie, do czego zamierza wykorzystać prywatne kontakty zawiązane podczas 12-letniej kariery zawodowej. – Musimy trenować na własnych boiskach. Nie możemy być od nikogo zależni. To podstawa. Każdy porównuje się z Europą, gdzie każda, nawet mała akademia ma swoje boiska. Mając własne obiekty nie będziemy jeździć po parkach, gdzie na boisku są dziury, czy nieskoszona trawa. Nie będziemy mieli problemu z parkingiem, czy pogodą, kiedy pada deszcz i kałuże uniemożliwiają trening. Chciałbym, aby akademia miała własną halę i boisko na zewnątrz. Najlepsza akademia musi mieć zapewnione warunki do ciągłego treningu – mówi Krzysztof Król.

Na pikniku można było dopytać menedżera o warunki uczestnictwa dzieci w akademii. – Zapisy trwają. Na pikniku klubu Eagles chcemy zainteresować chłopców w wieku od 5 do 18 lat grą w piłkę nożną. Do tej pory na otwartej liście znalazło się ponad 50 dzieci. Naszą ambicją jest, aby w pierwszym roku akademii skupić się maksymalnie na treningu. Chcielibyśmy mieć pewność, że po zapisaniu się do ligi nasi adepci drużynowo będą grali dobrze. Trenujemy na boisku trawiastym Triton College i w hali we Franklin Park. Mamy 6 trenerów – opowiadał Paweł Otachel, menedżer.

Podstawowym założeniem szkoleń dla zawodników i kadry trenerskiej na bazie innowacyjnego projektu jest wykorzystywanie programów najlepszych klubów piłkarskich na świecie, takich jak: Real Madryt, Liverpool czy Villarreal.W przyszłości najlepsi zawodnicy akademii dostaną szansę wyjazdu na testy do klubów w Europie.

Podczas pikniku nie udało się skompletować spontanicznych drużyn do rozegrania meczu, ale zamiast tego, trenerzy poświęcili dzieciom znacznie więcej czasu i uwagi podczas gier i ćwiczeń z piłką.

Nagrodą dla wszystkich uczestników treningu były koszulki drużyn prestiżowych klubów piłkarskich i piłki. Dorosłym do tańca zagrał Marcus Band. Serwowano piknikowe specjały polskiej kuchni: kiełbasę z kapustą i placki ziemniaczane. Dla łasuchów były też pyszne wielosmakowe lody. A zbędne kalorie można było zgubić w pogoni za piłką.

Jola Plesiewicz

Zdjęcia: Dariusz Piłka

 

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Klub sportowy AAC Eagles istnieje w Chicago ponad 75 lat. O jego sukcesach świadczą liczne nagrody i trofea. Eagles dwukrotnie zdobywał U.S. Open Cup, wygrał U.S. Amateur Champions, reprezentował USA w rozgrywkach o Puchar CONCACAF. Jedenastokrotnie zdobył tytuł mistrzowski w Metropolitan Soccer League. 10 razy wygrał Turniej Polonijny.

 

REKLAMA

2121791067 views

REKLAMA

REKLAMA

2121791087 views

REKLAMA

REKLAMA

2123587407 views

REKLAMA

2121791098 views

REKLAMA

2121791107 views

REKLAMA

2121791111 views