REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Na jagody z AGK

Na jagody z AGK

-

Przyjaciele i stali bywalcy Art Gallery Kafe nie tylko fascynują się sztuką, ale też z przyjemnością korzystają z uroków i bogactwa otaczającej nas natury. Niedzielnym porankiem spod siedziby AGK wyruszyła szkolnym wesołym autobusem grupa około 40 osób, by ramię w ramię zbierać… jagody. Celem wycieczki była sprawdzona w poprzednich latach plantacja jagodowa Pedra Bautisty w okolicach South Haven w Michigan.

fot. Robert Wachowiak
fot. Robert Wachowiak

REKLAMA

Pierwszy postój nastąpił już po drugiej stronie jeziora na gościnnej ziemi Andrzeja Buraka, który zaserwował wycieczkowiczom własnoręcznie przygotowaną pyszną grochówkę z pajdą świeżego polskiego chleba. Wzmocnieni posiłkiem zbieracze z werwą i radością krzątali się wśród jagodowych krzewów, by jak najszybciej i do pełna zasypać owocami swe plastikowe wiaderka. Po zbiorach wszyscy pożegnali meksykańskich plantatorów i wrócili w gościnne progi Andrzeja Buraka, tym razem na pieczone w ognisku kiełbaski i rewelacyjne małosolne ogórki, oczywiście kiszone domowym sposobem.

Ostatnim etapem niedzielnej eskapady było miasteczko South Haven, gdzie wycieczkowicze delektowali się lodami oraz uczestniczyli w sesjach zdjęciowych na plaży i przy latarni morskiej, a także w uroczej scenerii miejscowej przystani żeglarskiej. Kolejna wyprawa zaplanowana jest już na wrzesień, tym razem… na grzyby.

Zdjęcia:

Wiesław Gogacz

[cincopa AQKASNL5yOHo]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks