REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Motocykliści przy Ołtarzu Papieskim

Motocykliści przy Ołtarzu Papieskim

-

W niedzielę 27 września br. w polskiej mszy świętej uczestniczyła grupa około 40 polonijnych motocyklistów. Na kurtkach i koszulach mieli znaki różnych grup motorowych z rejonu Chicago.

Jeden z uczestników, Krzysztof Rocha, poinformował, że  ta grupa nie jest zrzeszona i są to głównie motocykliści z południa, którzy na zakończenie sezonu przyjechali do kościoła Pięciu Braci Męczenników, by tu uczcić setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II oraz nadchodzącą 41. rocznicę wizyty Papieża Polaka w tym kościele.

REKLAMA

Ks. dr Marek Duran, profesor Seminarium w Mundelein, który najczęściej tu odprawia polskie msze św., specjalną modlitwą prosił Boga i św. Krzysztofa o bezpieczeństwo dla motocyklistów oraz aby zawsze szczęśliwe docierali do celu. Po mszy świętej, za krzyżem, wszyscy zwartą grupą poszli z księdzem na parking, gdzie stały ich żelazne rumaki, w miejscu, które trzykrotnie zostało uświęcone (trzy wizyty) stopami św. Jana Pawła II i tam ks. Duran odmówił modlitwę oraz poświęcił ich motory. Na zakończenie rajdowcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy Ołtarzu Papieskim. Zadowoleni z udanego dnia, na długo jeszcze pozostali na parkingu spędzając czas na rozmowach na stojąco w trudnych warunkach pandemii COVID-19.

Wdzięczni za wizytę i pamięć o historycznej wizycie Papieża Polaka parafianie, mają nadzieję, że inne grupy i organizacje pójdą w ich ślady.

Zapraszamy też na niedzielę 4 października o godz. 10:30, przy Ołtarzu Papieskim obok kościoła Pięciu Braci Męczenników, ks.Tadeusz Dzieszko w asyście innych księży poprowadzi mszę świętą z okazji 41. rocznicy wizyty Świętego Jana Pawła II w tym miejscu. Wspólnota kościoła zaprasza organizacje i szkoły o przysłanie delegacji ze sztandarami, by w roku pandemii COVID-19 oraz w roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przy ołtarzu wspólnie dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II i prosić o ustanie pandemii. Informacje — biuro parafialne: 773-254-3636 lub Aniela Bartoszek: 708-598-7466

Aniela Bartoszek

Zdjęcia: arch. autorki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks