REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna medicare po polsku Medicare – dla kogo?

Medicare – dla kogo?

-

Według najnowszych danych statystycznych, około 11 tysiącom osób  przysługuje codziennie możliwość wejścia w system Medicare. W związku z tym, uważamy za konieczne rozwianie wątpliwości, komu tak naprawdę  przysługuje i czym jest ten program.

REKLAMA

 

Medicare jest programem ubezpieczeniowym na zdrowie dedykowanym osobom z uregulowanym statusem imigracyjnym, które spełniają określone warunki historii zawodowej oraz osobom, które:

 • Ukończyły 65 lat lub więcej
 • Poniżej 65 roku życia Medicare przysługuje osobom przebywającym na rencie inwalidzkiej (disability) przez okres co najmniej 24 miesięcy
 • Osobom w końcowym stadium choroby nerek ( ESRD)

 

Odrobina historii:

Ustawa o Medicare została podpisania w roku 1965. Program ten jest administrowany przez Center of Medicare and Medicaid Services (CMS), który jest częścią Ministerstwa Opieki Społecznej – Department of Human Services (DHS).

 

Karty identyfikacyjne:

Każda osoba posiadająca  Medicare otrzymuje papierową kartę identyfikacyjną formatu karty Social Security. Karta ta zawiera podstawowe informacje łącznie z imieniem i nazwiskiem, numerem beneficjenta oraz datę wejścia w życie Part A i /lub Part B. Karta ta jest w kolorze białym z czerwonym i niebieskim akcentem. Chcielibyśmy po raz kolejny przypomnieć, że wszystkie osoby, które weszły w Medicare przed kwietniem 2018 roku otrzymały już lub otrzymają nowe karty, które zastąpią ich dotychczasowy dokument. Zamieniony tam zostanie ich stary numer identyfikacyjny składający się częściowo z ich własnego numeru Social Security na unikalny, 11 cyfrowy numer składający się z liter i cyfr. Ważnym jest tutaj fakt, że starymi kartami będą mogli oni posługiwać tylko do końca kwietnia 2019 roku. Każda osoba, która do tej pory nie otrzymała nowej karty powinna jak najszybciej skontaktować się z biurem Social Security lub zadzwonić na 1-800-MEDICARE w celu zamówienia nowego dokumentu.

Zmiana ta ma na celu zabezpieczenie danych osobowych seniorów przed ich wykorzystywaniem bez zgody właściciela w innych celach niż świadczenia Medicare.

Po otrzymaniu karty beneficjent powinien natychmiast zacząć używać nowej karty w celu uzyskiwania świadczeń zdrowotnych.

Stara karta, zawierająca stary numer identyfikacyjny częściowo składający się z Social Security powinna zostać zniszczona.

 

Podstawowe części składowe Medicare:

 • Part A – koszty szpitalne
 • Part B – koszty medyczne
 • Part C – plany zdrowotne Medicare (Plany Medicare Advantage muszą pokrywać co najmniej benefity Part A i Part B)
 • Part D – zniżkowe plany na leki na receptę
 • Part E – dodatkowe przepisy dotyczące między innymi planów pokrywających Medigap

 

Kilka szczegółów dotyczących poszczególnych części Medicare

 

Oryginalne Medicare (ma dwie części – Part A i Part B )

 

Part A – Szpital, Skilled Nursing facility, hospicjum, opieka domowa

 

Part B – Serwisy poza szpitalne świadczone przez lekarzy, terapeutów, serwisy laboratoryjne i inne serwisy medyczne

 

Part C – Medicare Advantage (Plany Medicare  Advantage muszą pokrywać przynajmniej Part A i Part B Medicare)

 • HMO (niektóre plany zawierają part D)
 • PPO (niektóre plany zawierają part D)
 • Prywatne Plany Fee-for-Service (plany te czasem zawierają part D Medicare, aczkolwiek nie są do tego zobligowane)
 • Plany dla Osób o Specjalnych Potrzebach – Special Needs Plans (wszystkie SNP’s zawierają part D)
 • Medyczne Plany z Kontem Oszczędnościowym –  Medical Savings Account Plans (MSA) (nie zawierają Part D)
 • Plany oferowane przez pracodawcę lub Plany oferowane przez Związki Zawodowe

 

Part D – Plany zniżkowe na leki na receptę

 • Samodzielne plany zniżkowe na leki na receptę (PDP)
 • Plany oferowane jako element planów zdrowotnych Medicare (np. MAPD)

 

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Robert Sobczak-Słomczewski, MBA
Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, South Carolina, Texas, Virginia i Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.
Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.
Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.

 

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks