REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Marek Rudnicki dziękuje Polonii chicagowskiej

Marek Rudnicki dziękuje Polonii chicagowskiej

-

Prof. dr Marek Rudnicki, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago oraz członek Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu RP, działacz wielu amerykańskich i polskich towarzystw medycznych, kandydował do Senatu RP z listy PiS z okręgu nr 44, obejmującego ośrodki polonijne na całym świecie oraz warszawskie dzielnice: Białołękę, Bielany, Śródmieście i Żoliborz. W chicagowskiej komisji wyborczej aż 75 proc. wyborców opowiedziało się za Rudnickim. Jednak w skali całego okręgu 44 zwyciężył Kazimierz Michał Ujazdowski, b. europoseł PiS startujący z listy Komitetu Obywatelskiego. Ujazdowski otrzymał 55 proc. głosów, Rudnicki – 30 proc., a 15 proc. Cezary Kasprzak z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruchu Obywatele RP. Poniżej cytujemy podziękowanie prof. Rudnickiego skierowane do społeczności polonijnej w Chicago.

,,Wielce Szanowni Państwo, Droga Chicagowska Polonio,

REKLAMA

Dziękuję bardzo za Wasze głosy i wsparcie. Nominację wyborczą, która tak niespodziewanie na mnie spadła, oraz tysiące głosów i opinii wspierających moją kandydaturę traktowałem i traktuję jako najwyższy Honor i wyróżnienie. Z wielkim szacunkiem dzielę ten Honor z tysiącami i milionami Polaków na całym świecie, zawsze bliskich Ojczyźnie i chętnych służeniu Jej dobru. W szczególności pozostaję niezwykle wdzięczny tym Znanym i Nieznanym, którzy tak mocno włączyli się w kampanię, wspierali ją swoimi talentami i pracą we wszelkich możliwych wymiarach.

Dziękuję wszystkim wspierającym moją kandydaturę organizacjom oraz osobom, w szczególności w moim mieście Chicago, które dojrzały możliwość zmiany w relacjach Polonii z Macierzą.

Ta kilkutygodniowa wyborcza batalia wskazała, że mamy prawo realnie myśleć o uzyskaniu rzeczywistego miejsca dla naszego reprezentanta w Senacie Rzeczypospolitej. To początek drogi, która na pewno zakończy się sukcesem. Nie traćmy podstaw, które zostały już określone. Razem, ponad politycznymi uwarunkowaniami, ponad państwami budujmy mocny fundament pod przyszłość. Przyszłość, w której Polacy będą realizowali wspólną myśl: jesteśmy dziećmi tej samej Rzeczypospolitej, dbajmy o Jej dobro, ale i o dobro ludzi, których narodowa tożsamość, niezależnie od ich aktualnego miejsca zamieszkania, wywodzi się spod znaku polskiego Orła z Koroną. My, Polacy, w oparciu o nasze Dziedzictwo, zbudujemy lepszą Przyszłość.

Jeszcze raz kłaniam się i dziękuję za głosy Polonii.

Marek Rudnicki”

(Inf. wł.)

Na zdjęciu: Prof. Marek Rudnicki fot.Dariusz Lachowski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koronakryzys a polisa na życie

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks