REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaMajówka z KD Market w Mount Prospect

Majówka z KD Market w Mount Prospect

-

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w aglomeracji chicagowskiej odbyło się wiele uroczystości oficjalnych, jak też i rozrywkowo-rekreacyjnych. Jedną z tych ostatnich był piknik znanych polonijnych delikatesów KD Market.

W pikniku, który rozpoczął się 1 maja w samo południe, udział wzięło kilkaset osób. Wiatr nieco pokrzyżował plany organizatorów, przewracając ustawione namioty i stoiska. Część atrakcji przeniesiono do sklepu, a po pewnym czasie, kiedy szalejące podmuchy nieco przycichły, już bez problemów kontynuowano sobotni odpoczynek.

REKLAMA

Przygotowano wiele różnorodnych atrakcji, nie zapominając także o najmłodszych. Dzieci gromadnie oblegały stoisko YCBMA, gdzie członkinie organizacji malowały buzie i rozdawały kolorowe balony. Maluchy z Kyokushin Karate Seiken Dojo USA, którą prowadzi Marek Ociesielski przygotowały dla swoich rówieśników pokaz karate. Dzieci także uczestniczyły w konkursie na najładniejszy strój patriotyczny. Główną nagrodą był ipad, który wręczył Marek Wojciak – właściciel sklepów KD Market w towarzystwie obecnej Królowej Podhalan Kamili Wilczek i Zbójnika Mateusza Kois.

Na sklepowym parkingu, po jednej stronie swoje stalowe rumaki prezentowali motocykliści z polonijnych klubów, w tym Sokół Riders, Legacy MC, Polska Jazda i Watacha. Po drugiej stronie członkowie klubu Auta PRL ustawili swoje historyczne pojazdy z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Była to jedna z niewielu okazji zobaczenia w jednym miejscu ponad dwudziestu pojazdów z gierkowskiej ery. Prym wiodły duże fiaty i maluchy. Był też polonez, trabant, syrenka, tarpan i milicyjny radiowóz, który u niejednego byłego mieszkańca PRL-u wywoływał mieszane wspomnienia.

Podczas majówki odbyły się także dwa konkursy. Pierwszy –  w jedzeniu, a raczej połykaniu “ruskich” pierogów, a drugi dla dorosłych – współzawodnictwo w piciu piwa. Zwycięzca w pierogowych wyścigach zjadł ich aż 24 przec upływem przewidzianych w konkursie 3 minut. Smakosz bursztynowego trunku uporał się z półlitrową butelką w zaledwie pięć sekund, zgłaszając tym samym swoje aspiracje do Księgi Rekordów Guinnessa. W międzyczasie gości zabawiał Klub Taneczny „Dance Fever Academy”, którą prowadzi pani Jolanta Jurewicz, prezentując różne style, od breakdance do tańców klasycznych.

Miłą majową atmosferę umilał muzycznie DJ Jolo. Smaczne posiłki z delikatesowej kuchni ukoiły podniebienia nawet najwybredniejszych smakoszy.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

REKLAMA

2123321680 views

REKLAMA

REKLAMA

2123321697 views

REKLAMA

REKLAMA

2125118017 views

REKLAMA

2123321707 views

REKLAMA

2123321713 views

REKLAMA

2123321717 views