REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Łukasz Ratułowski z nagrodą w konkursie watykańskim na kartkę bożonarodzeniową

Łukasz Ratułowski z nagrodą w konkursie watykańskim na kartkę bożonarodzeniową

-

DSC_8185

Z kilkunastu tysięcy nadesłanych prac, projekt pocztówki świątecznej autorstwa Łukasza Ratułowskiego, ucznia klasy drugiej Szkoły Polskiej św. Błażeja w Summit, został nagrodzony w siódmej edycji konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Nagrodzone prace znalazły się na kartkach świątecznych rozprowadzanych w całych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2147483647 clicks

Piątego grudnia Łukasz wraz z rodzicami – Barbarą i Krzysztofem – uczestniczył w uroczystym rozdaniu nagród, które odbyło się w Bazylice Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. Wyjazd do stolicy kraju był dla ośmiolatka i jego rodziców niezapomnianym przeżyciem.

W miniony piątek Łukasz dzielił się wrażeniami z tej podróży w szkole, prezentując otrzymane trofeum. Łukasz powiedział, że malując swoją pracę inspirował się wiszącymi w domu obrazami przedstawiającym Święta Rodzinę. Chciał jednak połączyć motyw betlejemski z elementami polskich gór, skąd pochodzą jego rodzice. Mają o tym przypominać symboliczne świerki. Artystycznym poczynaniom syna patronuje mama, która specjalizuje się malowaniu ikon.

– Z naszej szkoły swoje prace wysłało na konkurs 41 uczniów. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Łukasza tym bardziej,  że w roku ubiegłym taką sama nagrodę otrzymała Klaudia Bafia, również uczennica drugiej klasy. Jest takie powiedzenie, że nic dwa razy się nie zdarza, ale u św. Błażeja zdarzyło się – mówiła z dumą dyrektor szkoły Małgorzata Tys.

Równie dumny z sukcesu ucznia jest proboszcz miejscowej parafii ks. Wojciech Kwiecień oraz zastępca dyrektora szkoły, salwatorianin o. Łukasz Kleczka. – Scena bożego narodzenia, którą Łukasz utrwalił na swoim projekcie wypływa z serca i jest tym bardziej cenna, że widziana oczami dziecka. Oryginalność tych kartek świątecznych jest tak przekonująca i piękna, że nie waham się wysyłać ich na cały świat do moich przyjaciół i znajomych. Jestem dumny, że takich uczniów mamy w naszej katolickiej szkole sobotniej – powiedział o. Łukasz Kleczka.

W liczącej ponad 700 uczniów szkole św. Błażeja duże znaczenie przykłada się do udziału we wszelkiego rodzaju konkursach. Dzieci uczestniczą w polonijnych przeglądach i konkursach muzycznych, konkursach literackich i recytatorskich. Przy szkole działają dziecięce chóry i grupy muzyczne. Uczniowie już przygotowują projekty na kolejną edycję misyjnego konkursu plastycznego. Czy i tym razem ich start okaże się sukcesem, czego im serdecznie życzymy, przekonamy się za rok.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_8200
  • DSC_8191
  • DSC_8185
  • DSC_8175
  • DSC_8170
  • DSC_2464

REKLAMA

2131643081 views

REKLAMA

REKLAMA

2131643096 views

REKLAMA

REKLAMA

2133439416 views

REKLAMA

2131643106 views

REKLAMA

2131643109 views

REKLAMA

2131643113 views