REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Listopadowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Listopadowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

-

Zapraszamy do lektury wydania weekendowego „Dziennika Związkowego”. Tym razem piszemy dla Was Drodzy Czytelnicy m.in.:

– o tym, że Archidiecezja chicagowska znów ogłosiła kolejną listę kościołów, które zostaną skonsolidowane. W likwidowanych parafiach są także szkoły, do których uczęszczają polonijne dzieci.

REKLAMA

– o obawach młodych nieudokumentowanych imigrantów zarejestrowanych w programie DACA. Nad kwestią legalności zakończenia tego programu debatuje Sąd Najwyższy USA. Zakończenie oznaczać będzie życiową katastrofę dla ponad 700 tysięcy dzieci i młodzieży.

– o przeszczepie płuc u 17-latka z Michigan. Jego płuca zniszczyło wapowanie.

– o kolejkach po Real ID, które ustawiają się w biurach Sekretarza Stanu Illinois. Chcesz mieć ważny dokument – musisz odstać kilka godzin.

– o Biegu Niepodległości, w którym także i my wzięliśmy udział w niedzielę, 10 listopada i który okazał się dużym sukcesem. Relacja w części IV, na stronach sportowych.

Mamy dla Was także wywiad z młodym zdolnym aktorem amerykańskim polskiego pochodzenia – Bartkiem Szymańskim. Ostatnio oglądaliśmy go w odcinku popularnego serialu sieci NBC „Chicago P.D.”.

W ten weekend obchodzimy 75-lecie istnienia Kongresu Polonii Amerykańskiej. Mamy dla was już pierwszą relację ze zjazdu, który odbywa się w Rosemont.

W ubiegły weekend świętowaliśmy Dzień Weterana i 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji mamy dla was relację z wizyty prezesa IPN Jarosława Szarka, z uroczystości w Konsulacie Generalnym RP w Chicago oraz na chicagowskim Northeastern Illinois University. Do tego dokładamy relacje z 7. Festiwalu EMiGRA oraz z rozpoczęcia 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce oraz jubileuszu 50-lecia istnienia Joseph Conrad Yacht Club i 37. Festiwalu „Na góralską nutę”.

Zachęcamy także do odwiedzenia w sobotę 16 listopada City News Cafe przy Cicero Ave., gdzie będzie można zobaczyć filmy z cyklu Festiwalu Filmowego „Podlasie Atakuje”.

Nie zapomnijcie także o naszym Magazynie Weekendowym “Kalejdoskop”. Jak co tydzień znajdziecie w nim sporo do poczytania.

Do tego dokładamy części II i III pełną ogłoszeń oraz część IV, w której znajdziecie porady, smaczne przepisy, zapowiedź wydarzeń kulturalnych i polonijnych na cały tydzień.

#NiePrzegapcie i #CzytajcieZnami!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks