REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaKtórędy do mojego Betlejem?

Którędy do mojego Betlejem?

-

Tradycja jasełkowa w Szkole Polskiej Trójcy Świętej kontynuowana jest od wielu lat i jak zawsze ma podniosły charakter. W tym roku w spektakl zaangażowali się nauczyciele, katecheci i rodzice. W postać Maryi wcieliła się dyrektor szkoły Maria Baran, Józefa – przewodniczący Rady Parafialnej Robert Wasilewski, a Arcykapłanem został sam proboszcz ksiądz Andrzej Totzke. Całość wyreżyserowała siostra Agnieszka Kortiak.

Występujący aktorzy dostosowali swoje jasełkowe role nie jak dotychczas do scenariusza opowiadającego o Świętej Rodzinie przybyłej do Betlejem, królu Herodzie, który dostaje wiadomość o narodzinach Króla Wszechświata, ale do nowego przesłania – dotyczącego spraw powszednich i bieżących, problemów dnia codziennego, które mają wyjątkowy wymiar dla wielu z nas – wątpiących, pogubionych i szukających właściwej drogi dla siebie i swojej rodziny.

REKLAMA

Uczestnictwo w jasełkach było okazją do refleksji nad istotą Bożego Narodzenia, prawd związanych z Bogiem i połączonych z codziennością, które poruszają mocno nasze serca.

W przedstawieniu szukaliśmy odpowiedzi na trudne pytania: dokąd zmierza dzisiejszy świat, gdzie jest nasze miejsce w ciągłym zabieganiu, narzekaniu, obwinianiu siebie i innych, czasami życiu na pokaz i fałszywych przyjemnościach.

W pierwszych scenach przedstawienia widzowie w wielkim skupieniu przeżyli rozterki młodej osoby, która na początku drogi w dorosłość poszukuje miłości i wsparcia u rodziców, a także rozdarcie wewnętrzne żony, która kuszona przez złego ducha szuka właściwej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Późniejsze sceny biblijne z czasów narodzin Chrystusa przeniosły nas prosto do Betlejem, gdzie wśród Aniołów, Trzech Króli i Świętej Rodziny gościliśmy w betlejemskiej stajence.

Jasełkowemu przedstawieniu towarzyszyła wspaniała oprawa kolęd, które wyśpiewane zostały przez uczniów z zespołu młodzieżowego pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Janickiego.

Jasełka „Którędy do mojego Betlejem” pierwszy raz zostały wystawione tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia podczas szkolnej wigilii. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci, młodzież szkolna, nauczyciele, rodzice i przyjaciele szkoły.

Na drugie przedstawienie jasełkowe 14 stycznia zaproszeni zostali wszyscy parafianie i goście Trójcowa, przy okazji corocznego parafialnego spotkania opłatkowego.

Ta historia o niewinnym dzieciątku i okrutnym Herodzie, o miłości i nienawiści, o tym, co nas dzieli i co nas łączy, o tym, co dobre i co złe, o przebaczaniu i poszukiwaniu wiary, że uda nam się znaleźć drogę do swojego Betlejem – wymyka się z ram czasowych zamkniętych w Bożym Narodzeniu i nabiera wymiaru uniwersalnego dyskursu zawsze aktualnego.

Irena Olejniczak

nauczycielka Szkoły Polskiej im. Trójcy Świętej

  • jasełka 2018.jpg 4
  • jasełka 2018.jpg 6
  • jasełka 2018.jpg 7
  • jasełka 2018.jpg 14

REKLAMA

2097040447 views

REKLAMA

REKLAMA

2097040680 views

REKLAMA

REKLAMA

2098837074 views

REKLAMA

2097040827 views

REKLAMA

2097040928 views

REKLAMA

2097041039 views