REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Konsulat Generalny RP w Chicago zaprasza miłośników architektury

Konsulat Generalny RP w Chicago zaprasza miłośników architektury

-

W ubiegłym roku Konsulat Generalny RP w Chicago stał się pierwszą placówką konsularną spośród blisko osiemdziesięciu przedstawicielstw konsularnych w Chicago, która zaprezentowała swoje zabytkowe wnętrza miłośnikom architektury w ramach programu Open House Chicago (OHC). Tegoroczna edycja odbędzie się 19 i 20 października.

Celem programu „Open House Chicago” jest przedstawienie bogactwa i różnorodności architektury Chicago, w tym budynków unikalnych i zabytkowych – pereł architektonicznych Wietrznego Miasta.

REKLAMA

Zabytkowy budynek Konsulatu Generalnego RP w Chicago to jedna z siedmiu rezydencji oznaczonych jako symbole architektoniczne Chicago. Placówka współpracuje z największą polską społecznością mieszkającą poza ojczyzną – ponad 3 miliony mieszkańców Środkowego Zachodu (Midwest) ma pochodzenie polskie.

Siedziba Konsulatu RP to kamienica w stylu English Town House, z elementami włoskiego renesansu. Została zaprojektowana przez mistrza architektury Benjamina Marshalla, autora takich symboli Chicago jak Hotel Blackstone czy Hotel Drake.

Budynek Konsulatu powstał w 1916 roku jako prywatna rezydencja przemysłowca i senatora stanu Illinois Bernarda Alberta Eckhardta. Po zakończonym w 2008 r. dwuletnim remoncie budynek otrzymał prestiżową nagrodę Chicago Landmark Award for Preservation Excellence.

Za kulisami: Miłośnicy architektury będą mieli okazję zwiedzić siedzibę polskiej placówki z konsulami RP, którzy opowiedzą o historii budynku, jego funkcji, o lokalnej społeczności polonijnej i współczesnej demokratycznej Polsce i jej osiągnięciach ostatniego ćwierćwiecza.

Główne atrakcje: Salon I.J. Paderewskiego, Palmiarnia, Sala Lustrzana, Sala Ślubów i Gabinet Konsula Generalnego RP Pani Pauliny Kapuścińskiej.

Rezerwacje przyjmowane będą począwszy od 15 września 2014 r. za pośrednictwem strony internetowej Chicago Architecture Foundation.

Więcej o programie, na stronie Open House Chicago

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

(inf. Konsulat Generalny RP w Chicago)

  • 10
  • 4
  • 5a

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks