REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Konkurs ozdób choinkowych w szkole im. gen. Pułaskiego

Konkurs ozdób choinkowych w szkole im. gen. Pułaskiego

-

Szkoły języka polskiego realizują również zadania mające na celu zapoznawanie uczniów z kulturą narodu polskiego czy kultywowanie jego tradycji. Dlatego rokrocznie od kilkunastu lat  w ostatnich dniach grudnia w szkole im. generała Kazimierza Pułaskiego w Harwood Heights odbywa się  konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową. Od wielu lat za jego zorganizowanie i przebieg jest odpowiedzialna nauczycielka Grażyna Kołtyś.

W dwóch kategoriach konkursowych biorą udział wszyscy uczniowie: w pierwszej – ozdoba choinkowa – ci, którzy uczęszczają do klas młodszych; druga – szopka bożonarodzeniowa – jest zarezerwowana dla dzieci starszych i młodzieży licealnej.

REKLAMA

W tegorocznym konkursie wzięło udział sześćdziesięciu sześciu uczniów, reprezentujących wszystkie klasy, którzy wykonali sześćdziesiąt trzy ozdoby choinkowe i trzy szopki. Wszystkie zgłoszone prace zostały wyeksponowane w auli szkolnej, a po opatrzeniu ich numerami konkursowymi i przeprowadzeniu tajnego głosowania wyłonione zostały  najładniejsze. Każdy uczeń mógł oddać tylko jeden głos. Zaprezentowane prace musiały być własnoręcznie wykonane.

Kolorowe bombki z precyzyjnie malowanymi wzorami z dodatkiem kamieni, choinkowe zabawki, anioły wyplecione ze sznurka, Rudolf złożony z kawałeczków brązowego korka z czerwonym nosem, lśniące brokatem i przyozdobione piórkami gwiazdy betlejemskie, różnokolorowe łańcuchy wykonane z papieru i drucików, stroiki, z wkomponowanym zdjęciem autora – przykuwały wzrok oglądających.

W kategorii szopki bożonarodzeniowe – zostały zgłoszone tylko trzy prace. Natomiast ciekawostką był fakt, że dwaj bracia, którzy wzięli w niej udział, wykazali się zupełnie odmiennymi konwencjami artystycznego wyrazu. Dwie szopki bożonarodzeniowe były tradycyjnymi miniaturowymi makietami z centralnymi postaciami: Maryi, Józefa i dzieciątka Jezus, natomiast trzecia, wykonana przez pierwszoklasistę, na tle czerwonego domku miała umieszczoną postać Świętego Mikołaja. Po rozstrzygnięciu konkursu wszystkie ozdoby zostały wykorzystane do świątecznej dekoracji.

Nagrody główne zwycięzcom i dyplomy uznania wszystkim uczestnikom konkursu zostały uroczyście wręczone podczas szkolnej wigilii.

W kategorii szopki bożonarodzeniowe zwyciężyli: Adam Klopotowski, klasa VI a – pierwsze miejsce, Christopher Dobrzycki, klasa VII a – drugie miejsce, Patrick Klopotowski, klasa I c – trzecie miejsce.

Wśród zwycięzców na najładniejszą ozdobę choinkową znaleźli się: Alexander Chmurak, klasa I b – pierwsze miejsce, Oliwia Moniuszko, klasa I c – drugie miejsce, Aleksander Kolat, klasa IV b, Mia Czupryna, klasa I b i Gabriel Stepek, klasa IVb – ex aequo miejsce trzecie.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Tekst: Jola Plesiewicz

Zdjęcia: Dariusz Piłka

 

 • DAR_6434
 • DAR_7556
 • DSC_0003
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES
 • SAMSUNG CAMERA PICTURES

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA