REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaKonkurs czytania ze zrozumieniem w Polskiej Szkole im. Ignacego Jana Paderewskiego w...

Konkurs czytania ze zrozumieniem w Polskiej Szkole im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles

-

„Moralność pani Dulskiej” Gabriela Zapolska – kolejna edycja konkursu czytania ze zrozumieniem w Polskiej Szkole im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles 

Od 10 lat w Polsce organizowana jest akcja społeczna „Narodowe Czytanie”, mająca na celu szerzenie znajomości literatury narodowej w kraju oraz za granicą. To coroczne, wyjątkowe wydarzenie pielęgnuje język polski, a także poprzez przesłanie płynące z utworów, uczy najmłodsze pokolenia o tym, co w życiu ważne. W tegorocznej edycji wybrano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zaporskiej jako przykład zakłamanej moralności. Utwór ten jest połączeniem gorzkiej ironii, komizmu i przesłania moralnego – o sprawiedliwości, uczciwości oraz przeciwstawieniu się złu. 

REKLAMA

Wartości, jakie niesie ze sobą akcja „Narodowego Czytania”, są szczególnie ważne dla Polskiej Szkoły im. Ignacego Jana Paderewskiego w Niles, która od 8 lat bierze w niej udział. Corocznie organizowany przez Dyrekcję, Zarząd i Nauczycieli konkurs składał się z kilku etapów. Głównymi sponsorami nagród byli: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa i Keswick Jewelers.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie klas 6, 7, 8 oraz liceum. Pierwszy etap literackich zmagań odbył się 5 lutego. Podczas eliminacji klasowych uczniowie mieli za zadanie przeczytanie fragmentu utworu.  5 marca zwycięscy klasowych eliminacji przystąpili do drugiego etapu konkursu – testu ze znajomości wiedzy o utworze oraz przeczytania fragmentu dramatu przed komisją. Dzielne zmagania uczestników oceniała pani Anna Mścisz – Polish&Slavick Federal Credit Union, Pan Łukasz Dudka – Dziennik Związkowy, Pani Agnieszka Lizak – Monitor Chicago oraz Pan Zdzisław Gaweł – nauczyciel, polonista. Ostatnim etapem konkursu była krótka inscenizacja przygotowana przez nauczycieli oraz uczniów biorących w nim udział i zaprezentowana przed zaproszonymi gośćmi oraz uczniami i pracownikami całej Szkoły. 

Z dumą mamy przyjemność przedstawić laureatów tegorocznej edycji konkursu czytania ze zrozumieniem w ramach akcji „Narodowego Czytania”: 

I miejsce: Amelia Podraza
II miejsce: Izabela Bisiak
III miejsce: Gabriela Boguszewski 

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Tekst: Patrycja Czerwony 

Zdjęcia: Szkoła Paderewskiego

REKLAMA

2094043518 views

REKLAMA

REKLAMA

2094043802 views

REKLAMA

2095840251 views

REKLAMA

2094044052 views

REKLAMA

2094044190 views

REKLAMA

2094044331 views