REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Kongresman Robert Dold z wizytą w Polsko-Amerykańskiej Izbie Gospodarczej

Kongresman Robert Dold z wizytą w Polsko-Amerykańskiej Izbie Gospodarczej

-

Kongresman Robert Dold spotkał się z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej. Podczas wizyty polityka omawiano kwestie ważne dla polonijnych środowisk biznesowych. Poruszana była też sprawa dopuszczenia Polski do programu bezwizowego.

Jak podkreślali uczestnicy spotkania, zniesienie wiz ożywiłoby ruch turystyczny między Polską a USA i ułatwiłoby podróżowanie przedsiębiorcom z kraju nad Wisłą, którzy chcieliby zainwestować w Illinois i podejmować inne rodzaje działalności biznesowej korzystne dla obu stron. Kongresman Dold obiecał kontynuować swoje poparcie na rzecz ustawy dopuszczającej Polskę do Visa Waiver Program (VWP).

REKLAMA

Podczas spotkania omawiano też inne przeszkody − natury biurokratycznej i administracyjnej − na drodze do współpracy biznesowej między firmami w Polsce i w Illinois, wskazując na potrzebę reform na szczeblu władz lokalnych, stanowych i federalnych. Sporo uwagi poświęcili dyskutanci potrzebie dobrego wyszkolenia zawodowego, ponieważ w Illinois brakuje wykwalifikowanych pracowników. Kongresman Dold przyrzekł pomoc również na tym polu.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy kongresmana Dolda, który − jak podkreślił − chciałby poznać opinie i problemy właścicieli polsko-amerykańskich przedsiębiorstw. W spotkaniu 25 stycznia, w chicagowskiej siedzibie Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej (Polish American Chamber of Commerce, PACC), udział wzięli przedstawiciele organizacji: Anna Morzy − prezes, Bogdan Pukszta − dyrektor wykonawczy, Art Tobolski − członek zarządu, Grażyna Skoczeń − członek organizacji.

Kongresman Dold reprezentuje 10. okręg wyborczy obejmujący północne i północno-zachodnie przedmieścia Chicago. Republikanin sprawuje urząd kongresmana od 2011 r., z dwuletnią przerwą (2013–2014 r.). Jest absolwentem Northwestern University, na którym uzyskał magisterium z dziedziny biznesu i zarządzania. Z żoną i trojgiem dzieci mieszka na północnych przedmieściach.

Tekst i zdjęcia: Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Spotkanie z kongresmanem Robertem Doldem w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej. Od lewej: Art Tobolski, kongresman Dold, Anna Morzy, Grażyna Skoczeń i Bogdan Pukszta.
Spotkanie z kongresmanem Robertem Doldem w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej. Od lewej: Art Tobolski, kongresman Dold, Anna Morzy, Grażyna Skoczeń i Bogdan Pukszta.

REKLAMA

Poprzedni artykułU aniołów dzieje się wiele
Następny artykułZbiórka wody dla Flint

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks