REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Kongresman Dan Lipinski cieszy się z udziału Polski w VWP

Kongresman Dan Lipinski cieszy się z udziału Polski w VWP

-

Kongresman Dan Lipinski wyraził radość z dopuszczenia Polski do ruchu bezwizowego z USA. Podziękował też osobiście prezesowi KPA Frankowi Spuli za długoletnie starania organizacji na rzecz włączenia Polski do Visa Waiver Program (VWP).

Kongresman Dan Lipinski zwołał konferencję prasową dotyczącą dopuszczenia Polski do ruchu bezwizowego z USA. Na spotkanie zaprosił prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej Franka Spulę i prezesa Związku Podhalan Józefa Cikowskiego oraz polonijne i amerykańskie media.

REKLAMA

Podczas konferencji prasowej 8 listopada w Domu Podhalan, siedzibie ZPPA w Chicago, kongresman Lipinski (demokrata, 3 okręg) poinformował o oficjalnym przystąpieniu Polski do Visa Waiver Program 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

Kongresman Lipinski podziękował prezesowi Frankowi Spuli za wysiłki, jakie KPA poczynił na przestrzeni lat na rzecz zniesienia wiz dla Polski oraz wspieranie odpowiednich inicjatyw ustawodawczych. Lipiński był wnioskodawcą lub współwnioskodawcą wielu projektów legislacyjnych, których celem było dopuszczenie Polski do VWP. Polityk podziękował też prezesowi ZPPA Józefowi Cikowskiemu za zaproszenie do Domu Podhalan.

Lipinski wyraził nadzieję, że dzięki zniesieniu wiz więcej Polaków będzie odwiedzać USA w celach rodzinnych, turystycznych i biznesowych. (ao)

Na zdjęciu: Spotkanie z kongr. Danem Lipinskim. Od lewej: prezes ZNP i KPA Frank Spula, kongr. Dan Lipinski i prezes ZPPA Józef Cikowski

fot. Łukasz Dudka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks