REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaKonferencja gospodarcza PACBA z udziałem gości z Polski

Konferencja gospodarcza PACBA z udziałem gości z Polski

-

 

Warsztaty gospodarcze "US-Poland Business Strategy Roundtable"  fot.Andrzej Kazimierczak
Warsztaty gospodarcze „US-Poland Business Strategy Roundtable”
fot.Andrzej Kazimierczak

Pod patronatem Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Budowlańców (PACBA) w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago w poniedziałek, 1 lutego odbyły się jednodniowe warsztaty gospodarcze „US-Poland Business Strategy Roundtable”.

REKLAMA

– Ta konferencja połączona z warsztatami ma za zadanie umożliwić jej uczestnikom nawiązanie kontaktów biznesowych, by współpraca gospodarcza między Polską a Stanami Zjednoczonymi mogła wejść na jeszcze wyższy poziom niż obecnie. Pragniemy szczególnie zacieśnić kooperację w najbardziej interesującej nas dziedzinie: budownictwie i sektorach pokrewnych – mówił w przerwie obrad prezes PACBA Adam Grabowski, który z okazji 20-lecia organizacji odebrał listy gratulacyjne nadesłane przez gubernatora Illinois Bruce’a Raunera, sekretarza stanowego Jesse White’a i rewident stanową Leslie Munger.

Podobny list z życzeniami owocnych obrad i obietnicą wszelkiej ministerialnej pomocy w intensyfikacji polsko-amerykańskiej wymiany gospodarczej nadesłał wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. – Współpraca Polski ze Stanami Zjednoczonymi pozostaje w centrum uwagi naszego rządu, dlatego będziemy udzielać wszelkiego potrzebnego wsparcia polskim przedsiębiorstwom, by mogły eksportować swe produkty i usługi na chłonny amerykański rynek – czytamy w liście, który przekazał Paweł Pietrasieński, konsul handlowy ambasady RP w Waszyngtonie. Konsul przedstawił zakres obecnej współpracy gospodarczej między obydwoma krajami oraz perspektywy na przyszłość, które – w opinii polskich władz – rysują się w jasnych barwach.

Z okazji 20-lecia organizacji prezes PACBA Adam Grabowski (z lewej) otrzymał list gratulacyjny od wiceprezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z rąk konsula Pawła Pietrasieńskiego. fot. Andrzej Kazimierczak
Z okazji 20-lecia organizacji prezes PACBA Adam Grabowski (z lewej) otrzymał list gratulacyjny od wiceprezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z rąk konsula Pawła Pietrasieńskiego.
fot. Andrzej Kazimierczak

Do wielu polskich firm, od dawna obecnych już na amerykańskim rynku dołączyła Fabryka Domów. Jak zapewnił obecny na konferencji jej dyrektor Jarosław Ościłowski, Fabryka Domów produkująca niewielkie i niedrogie domy zakończyła już procedurę prawną i dopina patentową, by wkrótce rozpocząć sprzedaż swych produktów w Stanach Zjednoczonych. – Te małe domy mogą być przewożone i ustawiane tam, gdzie zachodzi potrzeba. W sam raz dla ofiar tornad i powodzi, które często nawiedzają Stany Zjednoczone. Nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem odbiorców w USA – mówił Ościłowski.

Swoją firmę i plany marketingowe w USA prezentował też Tomasz Radecki, dyrektor handlowy OKNOPLAST-u oraz Jacek Kozłowski, właściciel producenta środków czystościowych, Guapa Company.

Moderatorami forum dyskusyjnego byli Walter F. Bochenek, honorowy prezes PACBA, Romuald Poplawski, przedstawiciel Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz koordynator prawny Mark Grzymala.

Wieczorne przyjęcie określane mianem networkingowe odbyło się w Sheridan Shore Yacht Club w Wilmette.

(ak)

REKLAMA

2102962891 views

REKLAMA

2102963124 views

REKLAMA

2104759516 views

REKLAMA

2102963268 views

REKLAMA

2102963367 views

REKLAMA

2102963476 views