REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaKoncert Zespołu „Lira” z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz na rzecz...

Koncert Zespołu „Lira” z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz na rzecz Ukrainy

-

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz w celu uhonorowania walki Ukrainy o niepodległość Zespół „Lira” zaprasza 1 maja o godz. 3 pm do kościoła św. Zacharego pod adresem 567 West Algonquin Road w Des Plaines.

Podczas koncertu „Kwartet Lira Singers” zaprezentuje patriotyczną muzykę polską i ukraińską w oryginalnych aranżacjach i wykonaniu.
Zespół „Lira” to dobrze znany i profesjonalny zespół muzyków, śpiewaków i tancerzy, specjalizujący się w prezentacji i upowszechnianiu polskiej muzyki, tańca i śpiewu na najwyższym artystycznym poziomie.
Współorganizatorami tego wydarzenia są Konsulat RP w Chicago oraz Związek Klubów Polskich, organizator Parady Trzeciomajowej, obchodzonej tego roku 7 maja.
Wstęp na koncert jest wolny. Podczas koncertu można będzie składać donację dla zespołu oraz na pomoc dla Ukrainy.
Zbiórka na rzecz Ukrainy koordynowana będzie przez dobrze znaną organizację charytatywną Legion Młodych Polek.
Podczas ponad godzinnego koncertu można będzie delektować się pięknem utworów muzycznych trzech narodów w niepowtarzalnym wykonaniu oraz podziwiać piękne kostiumy prezentowane przez wykonawców.
Koncert poprowadzi Lucyna Migała – współzałożycielka i dyrektorka artystyczna zespołu, która swą barwną narracją zaznajomi widzów z tłem historycznym tego wydarzenia.
„Kwartetowi Lira Singers” akompaniować będzie Kameralny Zespół Instrumentalny „Liry”, w aranżacji i pod batutą Miny Zikri – dyrygenta Zespołu.
Podkreśleniem klimatu koncertu będzie autorska poezja Iwony Puc, będącej również choreografem i dyrektorem tańca Zespołu, która w języku polskim i angielskim nawiąże do tematów wydarzenia.
Od ponad 50 lat „Lira” jest dobrze znanym i cenionym organizatorem i propagatorem nie tylko polsko-amerykańskiego repertuaru prezentowanego w metropolii chicagowskiej oraz środkowych stanach USA, lecz także w niepowtarzalny sposób potrafi łączyć sztukę innych, pozornie odmiennych narodów, zawsze znajdując w nich części wspólne.
Tak właśnie powstały koncerty meksykańsko-amerykańskie, afrykańsko-amerykańskie i mnóstwo innych, za które „Lira” otrzymała wiele nagród.
Koncert 3 Maja znakomicie wpisuje się w tę tradycję i ma nie tylko symboliczny wydźwięk, lecz również może być bardzo potrzebnym wsparciem dla walczącej o demokrację i wolność Ukrainy.
Przez ponad 50 lat Zespół „Lira” wykonał sześć koncertowych tournée po Polsce oraz wydał 13 albumów muzycznych, zaś czternasty album nagrany dla firmy „Warner” został nominowany do nagrody „Grammy”.
Więcej informacji na temat koncertu pod tel. 773-505 8731 lub na stronie www.liraensemble.org.

REKLAMA

(Komunikat prasowy)

REKLAMA

2109326432 views

REKLAMA

2109326664 views

REKLAMA

REKLAMA

2111123055 views

REKLAMA

2109326805 views

REKLAMA

2109326904 views

REKLAMA

2109327012 views