REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaKazimiera Bober z tytułem honorowego skarbika powiatu Cook. Na 80. urodziny

Kazimiera Bober z tytułem honorowego skarbika powiatu Cook. Na 80. urodziny

-

DSC_4953

Do bogatej kolekcji licznych wyróżnień, jakimi do tej pory została nagrodzona Kazimiera Kasia Bober, doszedł tytuł honorowego skarbnika powiatu Cook. Stosowną proklamację z okazji 80. urodzin popularnej właścicielki delikatesów „Kasia’s Deli” przyjęły władze powiatu. Uroczyste wręczenie wyróżnienia przez skarbnika powiatu Marię Pappas odbyło się w miniony piątek, w siedzibie urzędu.

REKLAMA

Maria Pappas wręczając Pani Kasi okolicznościową proklamację wraz z plikiem wizytówek z nadrukiem „Honorary Deputy Treasurer” powiedziała, że Kazimiera Bober jest najlepszym przykładem na to, że amerykański sen o sukcesie może się spełnić dzięki pracy i zaangażowaniu w to, co się robi. – Kazimiera Bober jest ikoną. Powinniśmy wyróżniać takich ludzi, którzy tyle dokonali i pracują tak ciężko jak ona. Pani Kasia jest przykładem dla całego Chicago, nie tylko dla polonijnej społeczności – powiedziała Maria Pappas, wręczając laureatce bukiet z 80 róż.

Świeczki na urodzinowym torcie zapalił obecny na uroczystości ks. biskup Tomasz Paprocki, ordynariusz diecezji Springfield. – Pomimo że na co dzień nie mieszkam w Chicago, bardzo chciałem uczestniczyć w świętowaniu urodzin Pani Kasi Bober. Życzymy jej przynajmniej 100 lat życia w zdrowiu – powiedział były duszpasterz chicagowskiej Polonii. Do życzeń dołączyła rodzina oraz liczne grono znajomych i przyjaciół jubilatki. Uczestnicy przyjęcia odśpiewali tradycyjne polskie „Sto lat” i „Happy Birthday”.

W imieniu jubilatki za wyróżnienie i życzenia podziękowała córka Maria Kordas. – Sukcesy biznesowe mamy to efekt jej ciężkiej pracy, bardzo często po kilkanaście godzin dziennie, wsparty zaangażowaniem całej rodziny – powiedziała Pani Maria. Delikatesami zarządza córka Barbara Jakubowicz. Syn Krzysztof, który karierę w rodzinnym biznesie zaczął jako uczeń szkoły podstawowej, po zdobyciu wykształcenia biznesowego czuwa nad wytwórnią pierogów, gdzie pracuje także najstarsza wnuczka Pani Kasi – Elżbieta Jakubowicz. Odpowiedzialna jest za finanse, realizację zamówień i obsługę klientów. „Złotą rączką” w firmie jest zięć Wacław Jakubowicz, a w zależności od potrzeb i możliwości pracują w niej pozostali członkowie rodziny. Pani Kazimiera jest dumna, że potrafiła poradzić sobie z biznesem, którego zbudowanie i rozwijanie zawdzięcza ciężkiej pracy własnych rąk oraz z tego,  że zdołała dobrze wychować dzieci, na które zawsze może liczyć.

– Impreza urodzinowa to dosyć rzadkie wydarzenie w naszym urzędzie. Dzisiaj honorujemy Panią Kasię Bober, która jest przykładem na to, że Polacy ciężko pracując, potrafią osiągnąć sukces w tym kraju. Pani Kasia to także przykład osoby, która swoimi sukcesami potrafi się dzielić. Na różne sposoby wspiera wiele organizacji i fundacji – powiedział Paweł Kawa, dyrektor pionu finansowego urzędu skarbnika.

Kazimiera Bober przyjechała do Chicago w 1974 roku. W 1982 roku po przyjeździe córki Marii i syna Krzysztofa postanowiła uruchomić własny biznes. 20 grudnia tego samego roku rozpoczęły działalność delikatesy nazwane imieniem jej mamy Katarzyny – „Kasia’s Deli”. W 1990 roku do rodzinnego zespołu dołączyła córka Barbara Jakubowicz z rodziną. Firma rodzinna, która 10 lat temu wzbogaciła się o wytwórnię pierogów, wyposażoną w automatyczne linie produkcyjne do wyrobu kilkunastu gatunków pierogów i naleśników, funkcjonuje z sukcesem do tej pory. Od ponad 25 lat delikatesy uczestniczą w dorocznym festiwalu „Taste of Chicago” oraz „Taste of Polonia”. Pierogami Pani Kasi zajadali się politycy z ówczesnym prezydentem Billem Clintonem wizytującym „Taste of Chicago” na czele, gwiazdy telewizyjne i krytycy kulinarni. Delikatesy wielokrotnie gościły na łamach poczytnych amerykańskich gazet.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_4953
  • DSC_4948
  • DSC_4902
  • DSC_4890
  • DSC_4871
  • DSC_4866
  • DSC_4817
  • DSC_4807

REKLAMA

2096878021 views

REKLAMA

REKLAMA

2096878254 views

REKLAMA

REKLAMA

2098674645 views

REKLAMA

2096878398 views

REKLAMA

2096878501 views

REKLAMA

2096878612 views