REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaJubileusz Polish Yacht Club. Świętowanie dziesięciolecia

Jubileusz Polish Yacht Club. Świętowanie dziesięciolecia

-

Art Gallery Kafe było w minioną sobotę miejscem szczególnej uroczystości. Polish Yacht Club świętował swoje dziesięciolecie. Z tej okazji odbył się bankiet, który zgromadził wszystkich członków klubu i zaproszonych gości. W doskonałej atmosferze, podsycanej dźwiękami żeglarskich ballad w wykonaniu polskiego kwartetu The Nierobbers, nie tylko odkurzano wspomnienia, również była okazja do kreślenia planów na przyszłość.

I chociaż oficjalnie Polish Yacht Club ma dziesięć lat, to jego korzenie sięgają 2009 roku, Celem pomysłodawców było popieranie i rozpowszechnianie żeglarstwa wśród chicagowskiej Polonii. Rok później pomysł wzbogacony został o program działalności i projekt logo, a w 2012 roku dokonano oficjalnej rejestracji. Duszą całego przedsięwzięcia była Marzena Oberski, sternik jachtowy i instruktor żeglarstwa. I jest nią do dzisiaj, pełniąc funkcję komandora klubu.

REKLAMA

Art Gallery Kafe towarzyszy żeglarzom zrzeszonym w Polish Yacht Club od samego początku. Tam odbywały się klubowe spotkania, warsztaty szkoleniowe, bankiety, koncerty piosenek żeglarskich i szant. W sobotę 70 osób, wśród których było 53 członków klubu, powracało myślami do tamtych chwil, przywoływano wspomnienia, nie ukrywając dumy z licznych dokonań.

– A powodów do dumy i satysfakcji nie brakowało – podkreśla skarbnik klubu Jadwiga Rup. – Organizujemy regaty, wśród których największą popularnością cieszą się Regatta i Rejs Spełnionych Marzeń. Tych ostatnich było już siedem, a ósmy planowany jest na sierpień. W Rejsie Spełnionych Marzeń klubowi skiperzy biorą na pokład swoich łodzi wszystkich chętnych, wpłacających donacje przeznaczone później m.in. na stypendia dla polonijnej młodzieży, na potrzeby Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego, które ma pod swoją opieką dzieci z różnymi problemami, Dumni jesteśmy także ze zlotów żeglarzy polonijnych, międzyszkolnego konkurs dla uczniów klas licealnych szkół sobotnich z okazji zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim, z udziału naszych żeglarzy w regatach z Chicago do Mackinac – dodaje Jadwiga Rup.

Zgromadzonych w Art Gallery Kafe gości w niezapomniany rejs zabrał polski kwartet The Nierobbers. Nad Wisłą zgromadził już potężną rzeszę swoich wielbicieli, kolejną dorzucił w “Wietrznym Mieście”. A ich nagranie kończące niezwykle udany koncert z fragmentem “płynę dalej, nie licząc mil, dopóki jest zdrowie, dopóki wystarczy sił” niech będzie przesłaniem dla Polish Yacht Club na kolejne dziesięciolecia. 

Dariusz Cisowski

REKLAMA

2109613521 views

REKLAMA

REKLAMA

2109613753 views

REKLAMA

REKLAMA

2111410144 views

REKLAMA

2109613894 views

REKLAMA

2109613993 views

REKLAMA

2109614101 views