REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia „Jestem gotowy służyć Polonii”. Spotkanie z wyborcami radnego Ariela Reboyrasa

„Jestem gotowy służyć Polonii”. Spotkanie z wyborcami radnego Ariela Reboyrasa

-

W szrankach na urząd radnego w 30. okręgu stanie po raz piąty Ariel Reboyras. Aby wygrać reelekcję, potrzebuje głosów Polonii.

Większość elektoratu Ariela Reboyrasa to Latynosi, ale bardzo duży procent stanowią także przedstawiciele polskiej grupy etnicznej. Dlatego też radny bardzo aktywnie uczestniczy w życiu Polonii w Chicago, pomaga w załatwianiu wielu spraw, nawet zatrudnia w swoim biurze polskojęzyczny personel, oraz bardzo chętnie organizuje spotkania dyskusyjne. Właśnie jedno z takich spotkań zostało przygotowane we wtorek, 29 stycznia w polskiej restauracji Lutnia, przy 5532 West Belmont Avenue.

REKLAMA

Mimo bardzo niskiej temperatury panującej tego wieczoru w Wietrznym Miescie, sala restauracyjna wypełniła się osobami zainteresowanymi nadchodzącymi wyborami. Chcieli oni osobiście porozmawiać z kandydatem oraz otrzymać odpowiedzi na pytania, zwiaząne z ich okręgiem miejskim. W skład tego terenu wchodzi też dzielnica Jackowo, gdzie nadal mieszka spora grupa Polaków.

Oczywiście jednym z ważniejszych tematów dla polonijnych wyborców jest polityka imigracyjna kandydata na tak poważne stanowisko. Ariel Reboyras popiera status Chicago jako ,,przyjaznego miasta”, co oznacza, że policja w Chicago nie może na ogół zatrzymywać nielegalnych imigrantów na polecenie federalnych władz imigracyjnych. Uważa, że rząd nadal powinien oferować środki dla tych, którzy znajdują się tutaj, w tym dostęp do miejsc pracy i edukacji, mieszkań i pomocy prawnej.

Długoletni radny podkreślił, że podczas swojej ostatniej kadencji wzmocnił bezpieczeństwo w dzielnicy przez zwiększenie liczby policjantów patrolujących ulice. Jako były nauczyciel chicagowskiego liceum troszczy się o poziom  szkolnictwa publicznego i edukację dzieci i młodzieży. Jednym z jego priorytetów jest także systematyczny rozwój ekonomiczny rejonu objętego jego zarządem.

Radny Reboyras podziękował zebranym w języku polskim, a na zakończenie dodał: – To jeszcze nie jest czas, bym przeszedł na emeryturę. Mamy sporo rzeczy do zrobienia. Chcę reprezentować społeczność mojej dzielnicy, nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że chcę wam służyć jak najlepiej.
Marek Pieprzyk, właściciel restauracji Lutnia, udzielił swoich gościnnych progów na to spotkanie. Miłą, rodzinną atmosferę zapewnili prowadzący spotkanie wyborcze: Małgorzata Ptaszyńska i Łucja Mirowska Kopeć. Obecni też byli: Jan Kopeć, prezes ZKP, Stanley Skoczeń, prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej, Ronald ,,Topper” Topczewski, emerytowany prezes PAPA, Irene Moskal, siostra śp. Edwarda Moskala oraz Magdalena Tołwińska, królowa parady 3 Maja 2018.

Ariel Reboyras w lutowych wyborach zmierzy się z Jessicą Gutierrez, córką ustępującego z urzędu kongresmana Luisa Gutierreza, która po raz pierwszy startuje w wyścigu na to stanowisko. Radny ma nadzieję, że Polonia licznie stawi się do urn wyborczych, doceniając jego dotychczasowe osiagnięcia, wiedzę oraz doświadczenie polityczne, poprze jego kandydaturę na stanowisko radnego w 30. okręgu miejskim.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

 • AV8E9883
 • AV8E9887
 • AV8E9890
 • AV8E9891
 • AV8E9894
 • AV8E9903
 • AV8E9904
 • AV8E9906
 • AV8E9910
 • AV8E9913
 • AV8E9917

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks