REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaInstytut światła

Instytut światła

-

Na mapie kulturalnej Chicago pojawiła się nowa instytucja – „The Institute”. Jej pomysłodawcą i twórcą jest znany w polonijnym środowisku dziennikarz i działacz Piotr Michalak. Instytut działa od niedawna, ale nie sposób do niego nie trafić, położony jest bowiem w bardzo charakterystycznym miejscu u zbiegu ulic Damen, North i Milwaukee. 

fot. Robert Wachowiak
fot. Robert Wachowiak

W ostatnią sobotę miało tam miejsce otwarcie wystawy zdjęć znanego polonijnego artysty plastyka i fotografika Krzysztofa Babirackiego. Wystawa nieprzypadkowo zatytułowana jest „In Search of Light”, czyli „W poszukiwaniu światła”. – Dla mnie światło odgrywa w sztuce jedną z najważniejszych ról – mówił autor wystawy. – W fotografii poszukuję światła, buduję formę za pomocą światła. Podczas fotografowania używam różnych rodzajów światła, raz jednej lampy, raz wielu, korzystam też ze światła naturalnego, które jest doskonałym światłem – opowiadał artysta.

REKLAMA

Krzysztof Babiracki zaprezentował 50 prac przedstawiających modelki oraz chicagowskie plenery. Fotografie powstały z inspiracji dziełami wielkich mistrzów jak Bruegel, Bosch, Dürer czy Rembrandt. – Nikt tak jak Rembrandt nie budował formy światłem, nie poszukiwał kontrastów, to prawdziwy geniusz, ale fascynuje mnie też impresjonizm – podkreślał Babiracki.

Uroczystość otwarcia wystawy okrasiła muzyka reggae, którą na żywo prezentował zespół Lion Heights Reggae Band. I nie powinno to dziwić, bo Piotr Michalak jest także współtwórcą radia Chicago Reggae Channel. A kolejna wystawa autorstwa Krzysztofa Babirackiego w całości poświęcona będzie chicagowskim plenerom. Już zapraszamy, tylko jeszcze nie wiemy, gdzie będziemy mogli ją zobaczyć 🙂

Zdjęcia: Janusz Karwowski

i Krzysztof Babiracki

[cincopa AsHAsML_fq0A]

REKLAMA

2093100232 views

REKLAMA

2093100516 views

REKLAMA

2094896965 views

REKLAMA

2093100766 views

REKLAMA

2093100904 views

REKLAMA

2093101045 views