REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaII Forum Gospodarcze Polonii Świata

II Forum Gospodarcze Polonii Świata

-

W dniach 1-5 września br. odbędzie się druga edycja Forum Gospodarczego Polonii Świata. Ubiegłoroczne, odbywające się w Tarnowie forum było świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami polonijnymi i polskimi.

REKLAMA

W pierwszej edycji forum udział wzięło blisko 300 gości – przedstawicieli Polonii z 23 krajów świata, w tym tak egzotycznych jak Indonezja, Emiraty Arabskie, Paragwaj i Wietnam. Stany Zjednoczone reprezentowali m.in. przedstawiciele chicagowskich stowarzyszeń biznesowych – Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej (PACC) i Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Budowlanych (PACBA). W tym roku w gronie uczestników znajdzie się także „Dziennik Związkowy”.

Pomysł stworzenia forum powstał w lutym 2016 r. w gabinecie prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego Franka Spuli, a jego inicjatorem był tarnowski radny Marek Ciesielczyk. W tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego w dniach 22-23 lipca 2016 r. polscy i polonijni biznesmeni wymieniali się doświadczeniami, brali udział w dyskusjach panelowych i spotkaniach networkingowych. Podczas forum przedsiębiorcy nawiązali kontakty biznesowe, a owocem spotkań były podpisane umowy o obustronnej współpracy. Pomysł spotkania polskich i polonijnych środowisk biznesowych okazał się strzałem w dziesiątkę, w związku z czym organizatorzy zdecydowali o uczynieniu z forum spotkania cyklicznego.

1 września 2017 r. druga edycja Forum Gospodarczego Polonii Świata rozpocznie się w Skarżysku-Kamiennej. Stamtąd 3 września uczestnicy przeniosą się do Tarnowa, gdzie biznesowe spotkanie środowisk polonijnych potrwa do 5 września. Planowany program imprezy jest niezwykle bogaty. Oprócz dyskusji i służących wymianie doświadczeń spotkań networkingowych i B2B, polscy i polonijni przedsiębiorcy będą mieli okazję zaprezentować swoje oferty oraz wziąć udział w dyskusji na temat promocji Polskiej Marki oraz wizerunku Polski i Polaków na świecie. W trakcie forum wręczony zostanie tytuł Orła Gospodarczego Polonii Świata.

Dzięki tarnowskiemu spotkaniu zarówno polskie, jak i polonijne firmy nawiązały nowe kontakty biznesowe i zawarły umowy o współpracy gospodarczej. Dla firm polskich uczestnictwo w forum jest okazją do zaprezentowania swojej oferty wśród Polonii i znalezienie nowych rynków zbytu. Polonijni przedsiębiorcy po raz drugi będą mieli okazję znaleźć nowych partnerów biznesowych zarówno w Polsce, jak i w innych krajach reprezentowanych na forum.

Tegoroczne II Forum Gospodarcze Polonii Świata objęte jest honorowym patronatem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej i Ministerstwa Rozwoju. Organizatorem jest Biuro Promocji i Informacji Gospodarczych Pegaz.

Po raz pierwszy na Forum Gospodarczym Polonii Świata obecny będzie „Dziennik Związkowy”, który jest jednym z partnerów medialnych wydarzenia.
(gd)

REKLAMA

2097986777 views

REKLAMA

REKLAMA

2097987010 views

REKLAMA

2099783402 views

REKLAMA

2097987153 views

REKLAMA

2097987254 views

REKLAMA

2097987364 views