REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia I znowu... weekend z nami!

I znowu… weekend z nami!

-

Dzisiaj czeka na was kolejny #weekend i nowe weekendowe wydanie “Dziennika Związkowego”! #NiePrzegapcie!

REKLAMA

W tym wydaniu przede wszystkim o zaskakującej decyzji burmistrza Chicago Rahma Emanuela, który nie będzie kandydował na trzecią kadencję. Decyzja zaszokowała wielu w Wietrznym Mieście. U nas przeczytacie “Co po Rahmie”.

Mamy także sporo ważnych tematów imigracyjnych. Piszemy m.in. o tym, kto i kiedy może stracić amerykański paszport; co stanie się z Polakiem z zieloną kartą, który zagłosował w wyborach w 2016 roku oraz o 364 osobach aresztowanych przez ICE w sierpniu – wśród nich jest nasz rodak.

Jak w każdym wydaniu weekendowym mamy dla was sprawozdania z tego, co wydarzyło się w życiu chicagowskiej Polonii w ubiegłym tygodniu – m.in. wspominamy festiwal “Taste of Polonia” oraz polsko-amerykańską paradę motocyklową.

W kolejnym odcinku cyklu “Polskie Chicago” prof. Dominik Pacyga pisze o tym, że “Polak – Czech – dwa bratanki”. Chcesz się dowiedzieć dlaczego i poznać kolejny kawałek polonijnej historii Chicago? Musisz koniecznie przeczytać!

Mamy też dla was najnowsze felietony, wiadomości z Chicago i Illinois i m.in. informację o kolejnym spotkaniu w Chicago z pracownikami polskiego ZUS-u oraz o koncercie na rzecz ratowania kościoła św. Wojciecha i sadzeniu dębów wolności w Yorkville.

W części czwartej czekają na Was porady – finansowe, zdrowotne, życiowe, psychologa, specjalistów od motoryzacji, nieruchomości, smaczne przepisy oraz dużo sportu – w tym oczywiście tego polonijnego!

Nie przegapcie także tego, co “Dzieje się w mieście” i zapowiedzi polonijnych spotkań w rubryce “Życie Polonii”.

Czytając “Dziennik Związkowy”, ciągle można wygrać  tablet Kindle Fire.

Dla poszukujących pracy, mieszkania, samochodu itp. mamy dwie części z największą bazą ogłoszeń w mieście.

#NiePrzegapcie i #CzytajcieZNAmi w każdą pogodę, w każdy weekend!

fot.Ewa Malcher

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

1 KOMENTARZ

  1. CHICAGO W SZOKU. Naprawdę? Dla realiów radzę przeczytać dzisiejszy (09/08) komentarz na internetowej stronie Chicago Tribune napisany przez Johna Kass jedyną rozsądną osobę piszącą w tej gazecie. Tytuł komentarza – “JOHN KASS FOR MAYOR”.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks