REKLAMA

2127298865 views

REKLAMA

2127298864 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia“I my bądźmy chlebem”

“I my bądźmy chlebem”

-

16 i 17 listopada Polska Szkoła im. św. Brata Alberta Chmielowskiego obchodziła święto swojego patrona. Okazją do uroczystości była 30. rocznica kanonizacji ,,krakowskiego Franciszka”, której dokonał Jan Pawel II 12 listopada 1989 w Rzymie.

,,30. rocznica kanonizacji naszego patrona stała się dla społeczności naszej szkoły okazją do refleksji nad znaczeniem chleba w życiu każdej polskiej rodziny. Motyw chleba stał się tematem lekcji, a także konkursów literackich i plastycznych, które, mamy nadzieję, zaowocują szacunkiem do każdego okruszka…” – wyjaśnia dyrektor szkoły Marzena Klimek.

REKLAMA

Z tej okazji, podczas sobotnich zajęć, zorganizowano w szkole prezentacje na temat wypieku chleba, rodzajów pieczywa oraz konkursy literackie na temat ,,Chleb w mojej rodzinie” oraz ,,I my bądźmy chlebem”. Prace konkursowe oceniały zaprzyjaźnione ze szkoła siostry albertynki, które przybyły na uroczystość z Hammond, w Indianie, a które przez wiele lat posługiwały w parafii św. Williama. Motyw chleba oraz postać Brata Alberta były również tematem prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas młodszych.

W niedzielę natomiast, podczas uroczystej mszy św. w kościele św. Williama, uczniowie szkoły zaprezentowali życiorys brata Alberta w formie widowiska słowno-muzycznego. W przedstawieniu wspólnie z uczniami wzięły udział ich rodziny oraz nauczyciele.

Wspomnienie Brata Alberta było również okazją do zastanowienia się nad przesłaniem Świętego i uświadomieniem sobie, że istnienie chleba ma sens tylko wtedy, gdy jest on dzielony i spożywany przez innych. ,,Brat Albert dobrze to rozumiał i przekazał nam swoistą “duchowość” chleba, która kazała mu żyć dla innych, rozdawać hojnie “kromki” swojego czasu, zdrowia, zdolności, uśmiechu. Stad wzięło się hasło naszej szkoły “I my bądźmy chlebem” – mówi dyrektor Marzena Klimek. Hasło to powinno nas wzywać do aktywnego działania na rzecz wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy, obecności, przyjaźni, uśmiechu.

Aby dać rzeczywisty przykład dzielenia się dobrem, po zakończonej mszy św., szkoła zorganizowała zbiórkę pieniędzy na działalność ośrodka albertyńskiego we Lwowie na Ukrainie, jakim jest dom dla kobiet i dzieci uchodźców z ogarniętego wojną Donbasu. Na rzecz potrzebujacych kwestował sam Brat Albert oraz sprzedawano ciasto, przygotowane wcześniej przez nauczycieli. Dzięki życzliwości parafian oraz przyjaciół szkoły, udało się zebrać kwotę 1000 dolarów, która została przekazana na ręce sióstr albertynek na działalność ośrodka.

Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały przykład dla naszych uczniów i ich rodzin na to, że każdy z nas może pomóc, że nie trzeba wiele, by przywrócić nadzieję, że każdy może być ,,dobry jak chleb”.

Tekst i zdjęcia: Polska Szkoła im. św. Brata Alberta Chmielowskiego

  • prace
  • albert
  • kwesta
  • play
  • siostra

REKLAMA

2121087498 views

REKLAMA

REKLAMA

2121087522 views

REKLAMA

REKLAMA

2122883844 views

REKLAMA

2121087535 views

REKLAMA

2121087545 views

REKLAMA

2121087549 views