REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaHarcerskie kolędowanie przy Betlejemskim Świetle Pokoju

Harcerskie kolędowanie przy Betlejemskim Świetle Pokoju

-

Skrzaty, zuchy, druhny i druhowie z chicagowskiego obwodu Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczyli w dorocznym, 66. już harcerskim spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w parafii św. Jakuba.

Harcerskie kolędowanie rozpoczęło wniesienie przez reprezentantów różnych grup harcerskich Betlejemskiego Światła Pokoju, które dotarło do harcerzy z kościoła św. Józefa, dokąd przywieźli je przedstawiciele austriackich linii lotniczych.

REKLAMA

W związku z 65. rocznicą działalności harcerskiej w Chicago młodzież przygotowała i zaprezentowała specjalny program świąteczny, przybliżający najważniejsze wydarzenia z ponad stuletniej historii harcerstwa polskiego. Były sceny ukazujące walkę dzieci wrzesińskich w obronie języka polskiego, udział harcerzy w obronie Lwowa i powstaniu warszawskim, okres Solidarności oraz obecną historię rodziny harcerskiej z jej największymi osiągnięciami i najważniejszymi wydarzeniami.

Klamrą spinającą cały program było ofiarowanie harcerskiej służby ojczyźnie, Bożej Dziecinie i Matce Bożej Królowej Polski. Przeplatane tańcami Lechitów i Orląt teksty, zaprezentowane przez harcerską młodzież z zespołu Wichry, zapadły głęboko w serca wszystkich uczestników spotkania. Aplauz wywołał występ Skrzatów.

– Gdy patrzę dzisiaj na nasze Skrzaty, to wierzę, że nasze harcerstwo przetrwa. Jestem spokojna o jego przyszłość. Dziękuje wszystkim rodzicom, że mają do nas zaufanie i przyprowadzają dzieci na zbiórki. W tej chwili mamy w naszych szeregach około 500 dzieci i młodzieży. Przygotowujemy się w tym roku do bardzo ważnego wydarzenia, jakim będzie zlot harcerski w Górach Skalistych pod Denver. Będą w nim uczestniczyć druhny i druhowie ze wszystkich ośrodków harcerskich z całych Stanów Zjednoczonych. To znakomita okazja do zawarcia nowych znajomości, przyjaźni i poznania pracy z młodzieżą, jaka jest prowadzona w innych ośrodkach polonijnych. Będą mieli okazję spotkać się przy ognisku, wspólnie pośpiewać i uczestniczyć w różnych zajęciach. Osobiście mam bardzo miłe wspomnienia ze zlotów, w których uczestniczyłam. Życzę naszej młodzieży, żeby jak najliczniej wzięła udział w tym wydarzeniu, które z pewnością będzie mile wspominać w przyszłości – powiedziała przewodnicząca obwodu, harcmistrzyni, druhna Barbara Chałko.

Po występie wszyscy łamali się opłatkiem i i składali sobie życzenia. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez członków Koła Przyjaciół Harcerstwa.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_9388
  • DSC_9389
  • DSC_9443
  • DSC_9445
  • DSC_9448
  • DSC_9465
  • DSC_9501
  • DSC_9548
  • DSC_9549
  • DSC_9556

REKLAMA

2107285891 views
Poprzedni artykułNowy antybiotyk
Następny artykułKolędowanie z Lajkonikiem

REKLAMA

2107286123 views

REKLAMA

2109082514 views

REKLAMA

2107286264 views

REKLAMA

2107286363 views

REKLAMA

2107286471 views