REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Fundacja Kopernikowska laureatem „Złotego gwoździa” PACBY

Fundacja Kopernikowska laureatem „Złotego gwoździa” PACBY

-

Doroczne wyróżnienie „Złotego gwoździa” przyznawane od piętnastu lat przez Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Kontraktorów i Budowniczych (PACBA) trafiło tym razem do Fundacji Kopernikowskiej. Dyplomami honorowymi za całokształt pracy wyróżniona została sieć sklepów Home Depot oraz organizator turniejów tenisa stołowego „PACBA Open Cup” – Wojciech Wolski. Wręczenie wyróżnień było punktem kulminacyjnym XVIII Balu PACBY, który 8 lutego odbył się w Arlington Heights koło Chicago.

W artystycznym show wystąpili członkowie zarządu PACBY
W artystycznym show wystąpili członkowie zarządu PACBY

REKLAMA

2147483647 clicks

Dziękując za wyróżnienie, wiceprezes fundacji Leszek Wojcinowicz wyraził zadowolenie, iż kapituła przyznająca nagrodę zauważyła zasługi fundacji na polu działalności na rzecz promocji Polski i Polonii w środowisku chicagowskim. Wzajemne kontakty pomiędzy Fundacją i PACBA zaowocowały między innymi uruchomieniem cyklu szkoleń na temat bezpieczeństwa pracy, na których wykładowcami są polskojęzyczni inspektorzy federalnej agencji bezpieczeństwa i higieny pracy OSHA. Działacze PACBY pracują przy obsłudze dorocznego festiwalu „Taste of Polonia” i wielu innych akcji o charakterze charytatywnym i społecznym organizowanych przez fundację.

Urszula Borkowski, odbierając dyplom uznania dla sieci Home Depot, przyznała, że polonijni budowlańcy stanowią jedną z największych grup klientów. I to właśnie z myślą o nich w sieci sklepów tej firmy zatrudniani są pracownicy znający język polski. Sklepy wprowadziły specjalny system wynagradzania lojalnych klientów. Polega on na przekazywaniu na konto organizacji 2,5 procent kwoty wyasygnowanej na zakupy.

Ceremonia wręczenia statuetki „Złotego gwoździa”. Od prawej: wiceprezes fundacji Leszek Wojcinowicz, prezes PACBA Piotr Wyszkowski i honorowy prezes PACBA Walter Bochenek
Ceremonia wręczenia statuetki „Złotego gwoździa”. Od prawej: wiceprezes fundacji Leszek Wojcinowicz, prezes PACBA Piotr Wyszkowski i honorowy prezes PACBA Walter Bochenek

W minionym roku PACBA szczególny nacisk w swojej działalności położyła na zorganizowanie cyklu szkoleń dla kontraktorów na temat bezpieczeństwa i organizacji pracy na budowach. Wiedza w tym zakresie jest niezbędna z dwóch zasadniczych powodów: zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i ustrzeżenia się przed mandatami nakładanymi przez kontrolujących budowy inspektorów OSHA. Najniższy mandat wynosi 7 tys. dol., a jak pokazuje praktyka, zazwyczaj nakładane są minimum trzy mandaty jednocześnie. – Co taka strata może oznaczać dla małej, często jednoosobowej firmy kontraktorskiej, nie ma chyba potrzeby nikomu tłumaczyć – powiedział prezes PACBY Piotr Wyszkowski.

Finałem sobotniej imprezy z udziałem około dwustu osób był program artystyczny ukazujący w  humorystyczny sposób okres działalności PACBY od narodzin do pełnoletności. Scenografia, aranżacja, teksty piosenek i ich wykonanie wywoływały u widzów salwy śmiechu oraz gorące owacje na stojąco.

Gratulacje uczestnikom imprezy złożył polonijny kandydat na szeryfa powiatu Cook Tadeusz Pałka, który zaapelował o udział we wcześniejszym głosowaniu mającym rozpocząć się już 3 marca.

Jedną z atrakcji balu była loteria fantowa z wieloma cennymi nagrodami oraz zabawa taneczna. Wieczór prowadził honorowy prezes organizacji Włodek Bochenek, który był jednocześnie autorem scenariusza i reżyserem program artystycznego.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

Dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom balu
Dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom balu

 

REKLAMA

2131465921 views

REKLAMA

REKLAMA

2131465936 views

REKLAMA

REKLAMA

2133262256 views

REKLAMA

2131465946 views

REKLAMA

2131465949 views

REKLAMA

2131465953 views