REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaFranklin Park ma nowego partnera w Polsce

Franklin Park ma nowego partnera w Polsce

-

2
W pierwszych dniach września delegacja samorządowa z Illinois odwiedziła Polskę. W składzie gości z USA znaleźli się przedstawicieleChicago: Ariel Reboyras (radny okręgu 30), Chris Taliaferro (radny okręgu 29) oraz burmistrz Franklin Park Barrett F. Pedersen.

Delegacja przybyła do Polski na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Fundacji „Więź Kultur” i Biura Informacji Gospodarczej „Pegaz” z Kielc, które od 15 lat zajmuje się polsko-amerykańską współpracą samorządowo- gospodarczą.

REKLAMA

Delegacja odwiedziła Sejm RP, gdzie spotkała się z wicemarszałek Wandą Nowicką. Rozmawiano na temat roli Polonii w w USA oraz o jej związkach z Polską i kultywowaniu dziedzictwa narodowego na terenie Ameryki.

W Dąbrowie Tarnowskiej goście uczestniczyli w powiatowych dożynkach, a następnie udali się do województwa świętokrzyskiego, gdzie spotkali się z władzami Skarżyska-Kamiennej oraz regionu. Zwiedzano lokalne przedsiębiorstwa wyróżniające się innowacyjnością produkcji i atrakcyjnością produktów. Kulminacyjnym punktem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Franklin Park a Skarżyskiem-Kamienną. Burmistrz Barrett F. Pedersen i prezydent Konrad Krönig w siedzibie Centrum Kultury złożyli swoje podpisy pod listem intencyjnym w obecności przedstawicieli mediów, samorządowców oraz zaproszonych gości.

Goście udali się odwiedzili także stolicę województwa świętokrzyskiego. W Kielcach spotkali się z wicemarszałkiem Kazimierzem Kotowskim oraz dyrektorami odpowiedzialnymi za kontakty międzynarodowe, gospodarkę, inwestycje i promocje regionu. Po spotkaniu delegacja przybyła na teren centrum wystawienniczo-konferencyjne Targi Kielce, w których odbywał się XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, podczas którego został podpisany list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną i Chicago.

Delegacja z Illinois złożyła też wiązanki kwiatów pod pomnikiem Homo Homini, pierwszym na świecie pomnikiem poświęconym ofiarom ataku na WTC z 11 września 2001 roku. (WZ)

  • 1
  • 2
  • 3

REKLAMA

2123129918 views

REKLAMA

REKLAMA

2123129935 views

REKLAMA

REKLAMA

2124926255 views

REKLAMA

2123129945 views

REKLAMA

2123129951 views

REKLAMA

2123129955 views