REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolonia,,Flavor of Poland” w telewizji publicznej WTTW

,,Flavor of Poland” w telewizji publicznej WTTW

-

Seria ,,Flavor of Poland” pojawi się w telewizji publicznej (APT) w styczniu 2020 roku i przez najbliższe 3 lata prezentowana będzie w stacjach APT na terenie USA. WTTW zamierza pokazywać program w soboty o godz. 11 rano począwszy od soboty 11 stycznia 2020 roku.

,,Flavor of Poland” to 13. odcinkowy serial typu culinary travel, który po raz pierwszy w historii Amerykańskiej Telewizji Publicznej (American Public Television) zaprezentuje Amerykanom Polskę, jakiej dotychczas nie znali, jej piękno, tradycje, zabytki, historię jak również nowoczesność i oczywiście pełną gamę unikalnych smaków.

Aleksandra August
fot. YouTube.com/screenshot

REKLAMA

W tę ekscytującą podróż po Polsce zabierze amerykańskiego widza prowadząca program – Aleksandra August, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia, urodzona w Polsce, wychowana w USA.

W każdym odcinku Aleksandra odwiedza inny region Polski (13 regionów i ponad 30 miast i miasteczek), opowiada o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze i wyjątkowości tego miejsca. Odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nimi z Amerykanami. Potrawy charakterystyczne dla poznawanych miejsc staną się dla Niej punktem wyjścia do odtworzenia danego przepisu we własnej kuchni.

[ot-video type=”vimeo” url=”https://vimeo.com/380287430″]

Autorzy i producenci programu – Edyta Ślusarczyk i Robert N. Wachowiak z Independent Film Factory, Inc., wspólnie z WTTW (Window to the World), jedną z wiodących stacji APT z Chicago, przez kilka lat wypracowywali idealną formułę programu, która jak najlepiej wypromuje Polskę w USA. Teraz są pewni, że ,,Flavor of Poland” zaspokoi najbardziej wymagające gusta widzów Amerykańskiej Telewizji Publiczej.

Seria pojawi się na antenie APT od stycznia 2020 roku i przez najbliższe 3 lata prezentowana będzie w stacjach APT na terenie całych Stanów Zjednoczonych, do których dostęp ma 300 milionów Amerykanów!

WTTW zamierza pokazywać program w soboty o godz. 11 rano począwszy od soboty 11 stycznia 2020 roku.

Od 27 grudnia 2019 roku zostanie uruchomiona oficjalna strona internetowa

http://www.flavorofpoland.com na której pojawiać się będą sukcesywnie wszystkie informacje na temat emisji w poszczególnych Stanach.

Zapraszamy do odwiedzenia nas w mediach społecznościowych:

@flavorofpoland – Facebook, Instagram, Twitter

www.flavorofpoland.com

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Informacja o producentach

“Independent Film Factory”, zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Na koncie osiągnięć ma m.in. film dokumentalny o Andrzeju Gołocie pt. ,,Endrju”, który otrzymał znaczącą nagrodę na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce” w listopadzie 2014 , oraz prestiżową nagrodę Srebrnego Hugo na Amerykańskim Festiwalu Filmu Telewizyjnego w Chicago w 2015 roku. W 2016 roku zrealizowano film dokumentalny pt. „Wszystko zaczęło się na Greenpoincie”

„Falcons of Freedom” („Sokoły Wolności”, 2017) to niezwykle ważny film, który odkrywa i przybliża rolę USA i Kanady oraz Polonii w walce o niepodległość Polski.

Historia opowiedziana jest przez pryzmat młodego Amerykanina polskiego pochodzenia, który szuka swoich korzeni. Film jest bardzo uniwersalny, ponieważ mówi nie tylko o wadze walki o wolność Naszą i Waszą ale też o istocie tego kim jestem i skąd pochodzę.

Jego dodatkowym walorem są unikatowe archiwalne materiały filmowe, które dotąd nigdy nie były pokazywane publicznie.

REKLAMA

2115054954 views

REKLAMA

2115055186 views

REKLAMA

REKLAMA

2116851576 views

REKLAMA

2115055326 views

REKLAMA

2115055425 views

REKLAMA

2115055533 views