REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PNA Flagi i chorągiewki wyrazem patriotyzmu i pamięci

Flagi i chorągiewki wyrazem patriotyzmu i pamięci

-

W dobie pandemii COVID-19 i konieczności zachowania dystansu społecznego narodowe święta amerykańskie obchodzimy symbolicznie – wywieszając flagi USA. Siedziba Związku Narodowego Polskiego (Polish National Alliance) prezentuje się bardzo patriotycznie, co chwalą przechodnie i sąsiedzi, a nawet lokalna izba handlowa.Prezes ZNP i KPA Frank Spula stwierdził, że sztandar narodowy jest nieodzownym elementem upamiętnienia ważnych świąt. 

Na froncie gmachu rozpostarta jest flaga amerykańska i druga powiewa na maszcie, zaś chorągiewki, zdobią ogrodzenie. ZNP-PNA obchodzi wszystkie narodowe święta amerykańskie. 14 czerwca obchodziliśmy Dzień Flagi USA, a 19 czerwca obchodzimy zakończenie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

2147483647 clicks

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Dnia Flagi USA nie obchodziliśmy jak w minionych latach – uroczystą akademią, ale patriotyczna dekoracja chwalona była przez zarząd lokalnej Izby Handlowej Edgebrook Sauganash oraz sąsiednie biznesy i przechodniów.

Prezes ZNP i KPA Frank Spula stwierdził, że sztandar narodowy jest nieodzownym elementem upamiętnienia ważnych świąt. Podkreślił znaczenie flagi jako symbolu narodowej jedności, wolności i demokracji – wartości, które należy szanować i w których obronie poświęcali życie obywatele Stanów Zjednoczonych.

W piątek 19 czerwca obchodzony jest w Illinois Juneteenth. Ten dzień upamiętnia oficjalne zakończenia niewolnictwa Stanach Zjednoczonych 19 czerwca 1865 roku, kiedy to wolność uzyskali czarnoskórzy mieszkańcy Teksasu.

Z tej okazji, na wniosek legislatorów gubernator Illinois J.B. Pritzker zarządził opuszczenie do połowy masztu flag amerykańskich w całym stanie. Do połowy masztu opuszczono też w piątek flagę USA przez gmachem ZNP-PNA.

W rozporządzeniu gubernatora Pritzkera czytamy m.in., że Juneteenth ,,jest okazją do oddania hołdu tym, którzy stracili życie przez kolor swojej skóry (…) ten dzień przypomina nam, że walka o sprawiedliwość i równość w naszym kraju jeszcze się nie skończyła” i systemowy rasizm wciąż jest problemem.

(red.)

REKLAMA

2131760426 views
Poprzedni artykułTorty z sercem Teresy
Następny artykułMuzyką obdarował mnie tata

REKLAMA

REKLAMA

2131760441 views

REKLAMA

REKLAMA

2133556761 views

REKLAMA

2131760451 views

REKLAMA

2131760454 views

REKLAMA

2131760458 views