REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKulturaEnigma zagra w Copernicus Center. „Polscy fani są niezawodni”

Enigma zagra w Copernicus Center. „Polscy fani są niezawodni”

-

Jedna z najbardziej enigmatycznych grup muzycznych, która łączy w sobie nowoczesne gatunki z muzyką chóralną i którą wielu rodaków pamięta z lat 90., w ostatnią sobotę lutego wystąpi w chicagowskim Copernicus Center. Specjalnie dla swoich polskich fanów w Chicago o swojej przeszłości i przyszłości Enigma rozmawiała z Łukaszem Dudką.

Łukasz Dudka: – Jak zaczęła się historia Enigmy?

REKLAMA

Enigma: – Zespół powstał na Ibizie w Hiszpanii w 1990 roku. Zaczęło się od mieszanki intuicji i kultur, po kilku eksperymentach narodził się również smutek.

Wasza muzyka to mieszanka różnych gatunków. Skąd czerpiecie inspirację?

– To wszystko sprawa intuicji. Można to nazwać eksperymentami laboratoryjnymi w studiu – nigdy nie wiesz, jaki będzie rezultat i czy w ogóle coś z tego wyjdzie.

Na przestrzeni lat występowaliście z plejadą wspaniałych artystów. Kto najbardziej zapadł wam w pamięć?

– Wszyscy byli wspaniali na swój sposób. Każdy z nich swoim występem dodał do naszej mieszanki własny, unikatowy smak.

W koncercie, który odbędzie się 23 lutego w Copernicus Center zagracie z Paderewski Symphony Orchestra. Czego może spodziewać się widownia?

– Paderewski Symphony Orchestra jest jedną z najlepszych orkiestr na świecie. Specjalnie na tę okazję zaaranżowaliśmy nigdy wcześniej nie grane wersje wielkich hitów. To będzie symfoniczna podróż kulturalna.

Enigma nigdy nie grała koncertów na żywo, nawet u szczytu swojej popularności. Dlaczego?

– Ponieważ czekaliśmy na właściwy czas, który właśnie nadszedł. Zawsze było za dużo nagrywania i pracy koncepcyjnej, żeby zorganizować show na żywo.

Enigma osiągnęła globalny sukces, ale została szczególnie ukochana w Polsce. Czy zdawaliście sobie sprawę z waszej popularności i sukcesu w Polsce?

– Zawsze byliśmy zadowoleni wiedząc, jak sprzedaje się nasza muzyka w Polsce. Na przestrzeni lat zyskaliśmy tam szczególnych fanów – wrażliwych kulturalnie i emocjonalnie, po prostu niezawodnych.

Co przyniesie przyszłość dla Enigmy? Nad czym teraz pracujecie i czego mogą spodziewać się fani?

– Mamy zamiar skupić się na koncertach na żywo i rozwijać je do formy niezapomnianych doświadczeń multimedialnych z udziałem Cirque du Soleil.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Łukasz Dudka
współpraca: Joanna Marszałek

REKLAMA

2123193269 views

REKLAMA

REKLAMA

2123193286 views

REKLAMA

REKLAMA

2124989606 views

REKLAMA

2123193296 views

REKLAMA

2123193302 views

REKLAMA

2123193306 views