REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaEkspansja polskiej telewizji w Chicago

Ekspansja polskiej telewizji w Chicago

-

Do Chicago zawitali przedstawiciele TVP. Prezes Bogusław Piwowar oraz dyrektorzy Marcin Oziewicz i Iwona Bocian-Zanieszka na konferencji prasowej przedstawili plany związane z ekspansją TVP na rynku amerykańskim.

W konferencji uczestniczył także przedstawiciel tego kanału w Ameryce, Rafał Stykowski.

REKLAMA

Najnowsze “dziecko” – TVP Info ma pozyskać w USA nowych widzów.

Konferencja prasowa w Chicago. Od lewej: prezes TVP Bogusław Piwowar, dyrektor Marcin Oziewicz i Rafał Stykowski, dyrektor Radar Sat, przedstawiciela TVP INFO w USA. fot. A. Kazimierczak
Konferencja prasowa w Chicago. Od lewej: prezes TVP Bogusław Piwowar, dyrektor Marcin Oziewicz i Rafał Stykowski, dyrektor Radar Sat, przedstawiciela TVP INFO w USA. fot. A. Kazimierczak

Trochę historii 

TVP Info wystartował 12 grudnia 2012 r. o godz. 12. Debiut miał miejsce na kanale DishNetwork, drugiej największej platformie telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych. W przyszłości znajdzie się na platformie IPTV za pośrednictwem Internetu z przeznaczeniem dla widzów, którzy z różnych powodów nie mogą mieć anteny satelitarnej.

 Nowa oferta

TVP Info znacznie poszerza ofertę Telewizji Polskiej, którą już nadaje TV Polonia. Znacznie zostanie poszerzony zakres informacji, dodana zostanie kultura. Więcej będzie także informacji z regionów dla Polonusów pochodzących z różnych stron kraju.

Czas nadawania

Programy TVP Info są nadawane na żywo. Do czasu zamachów bombowych w Bostonie emisja do USA była realizowana z 6-godzinnym przesunięciem czasowym, jednakże ta koncepcja uległa zmianie i program jest nadawany równolegle w tym samym czasie, co w Polsce.

O wskaźniku oglądalności

TVP Info oglądają dziesiątki tysięcy Polaków w wielu krajach świata i ich liczba stale rośnie. Największe rynki, brytyjski i amerykański, rozrastają się w zadowalającym tempie, co dowodzi potrzeby światowej Polonii na informacje z kraju.

O sporcie

Na razie nie ma co liczyć na sport bowiem licencje nie pozwalają na transmisje poza granicami Polski.

O relacjach z TV Polonia

Ze względu na umowę z dystrybutorem TV Polonia na USA niektóre progamy nie będą nadawane w TVP Info. Umowa musi być honorowana do końca jej ważności, choć to dwa odrębne kanały o innym systemie pozycjonowania. TVP Info to czysta informacja i publicystyka.

Przeciwko piratom

Obecna wizyta przedstawicieli TVP w Stanach Zjednoczoznych ma między innymi na celu prawne uregulowanie nielegalnego rozpowszechniania treści telewizyjnych z Polski. Są w przygotowaniu kroki prawne, które mają doprowadzić do zaprzestania z pirackiego korzystania z polskich kanałów na amerykańskim rynku. Do czasu zakończenia negocjacji szczegóły są objęte tajemnicę.

O specyfice polonijnego rynku

W walce z piractwem polonijny rynek na świecie nie jest wyjątkiem. Międzynarodowych kanałów w Ameryce jest około 400 i niemal wszystkie mają swoje problemy. Z kwestią piractwa, choć najmniejszą, boryka się telewizja hinduska, bo w Indiach przepisy prawne w tej kwestii są szczególnie rozluźnione. Inne zagraniczne kanały walczą z piractwem na różne sposoby. Skuteczność działań osłabia fakt, że większość dystrybutorów dekoderów prowadzi działalność poza Ameryką. Znalezienie sprzedawcy na terenie USA nie załatwia całości problemu. Trudną sprawą pozostaje zlokalizowanie właściciela firmy i podjęcie szeregu kroków zmuszających go do zaprzestania nielegalnej działalności. Firmy te nie znajdują się też na terenie Polski, dlatego też polskie władze są w zasadzie bezradne. Jest to jednak walka do wygrania, choć kosztowna i długotrwała ze względu na znalezienie adwokatów w krajach, gdzie te firmy i ich serwery są zlokalizowane.

O pomocy FBI, Departamentu Bezpieczństwa Kraju i Dish Network 

Dish Network sam skupia 285 kanałów międzynarodowych i zatrudniając armię prawników będzie zdecydowanie przeciwdziałać pirackim praktykom. Tym samym będzie kolejnym silnym uczestnikiem walki z piractwem.

W likwidację nielegalnego procederu, oprócz od dawna zaangażowanego FBI, aktywnie włączył się amerykański Departament Bezpieczeńtwa.

O współpracy z Polską w walce z piratami

W Warszawie podejmowane są wspólne działania. Telewizja Polska porozumiała się z Polsatem i iTVN i działając jako koalicja będzie miała łatwiejszą drogę w dochodzeniu odszkodowań. Trzej polscy nadawcy telewizyjni konsekwentnie idą w kierunku uzyskania zadośćuczynienia finansowego od nielegalnych dystrybutorów polskich programów telewizyjnych. Wysokość żądanych kwot jest dość wysoka, co powinno odstraszać chętnych zamierzających podjąć nielegalny proceder.

O planach na najbliższą przyszłość 

Od jesieni tego roku TVP Info rusza z nową ramówką. Będzie ona całkowicie dostosowana do amerykańskiego rynku, co niewątpliwie powinno przynieść korzyść polonijnej widowni.

O korespondentach TVP Info w Ameryce

Mimo świetnie rozwijającej się liczby abonentów w USA, TVP Info dysponuje tylko jednym korespondentem akredytowanym w Waszyngtonie. Ze względów ekonomicznych i organizacyjnych nie planuje rozszerzenia sieci zagranicznych sprawozdawców. Chętnie natomiasta podejmie współpracę z polonijnym mediami.

Wysłuchał:

Andrzej Kazimierczak

5 KOMENTARZE

  1. Strasznie sie boimy wiesniakow z tvn i tvp . Ja osobiscie caly sie trzese na ich widok . Ale jak juz zaczynaja walke o nie wiadomo co …??? Bo tego ich chlamu nie idzie ogladac . To trzeba bedzie zmienic serwery . I tak gow..no dostaniecie ,a nie pieniadze za to ,ze ogladam telewizje taka jaka chce , a nie polish shit. Internetu nie ruszycie . 🙂

    • Twój język świadczy o tobie. Naucz się różnicy znaczeniowej pomiędzy “Polish” i “polish”, wieśniaku..

REKLAMA

2118896080 views

REKLAMA

2118896179 views

REKLAMA

REKLAMA

2120692535 views

REKLAMA

2118896254 views

REKLAMA

2118896316 views

REKLAMA

2118896372 views