REKLAMA

2131543205 views

REKLAMA

2131543204 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaEdward Acevedo kandyduje na stanowisko szeryfa

Edward Acevedo kandyduje na stanowisko szeryfa

-

Były poseł stanowy Edward „Eddie” Acevedo, kandydat na szeryfa powiatu Cook, przedstawił swój program wyborczy na spotkaniu z przedstawicielami środowisk polonijnych w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago. Demokrata wierzy w swoje szanse w prawyborach 20 marca, choć musi jeszcze pokonać kilka przeszkód.

Acevedo powiedział na spotkaniu z Polonią, że jego priorytetem jest przywrócenie na stanowiska 250 policjantów szeryfa zwolnionych – jego zdaniem niesprawiedliwie i niesłusznie – przez ubiegającego się o reelekcję szeryfa Toma Darta. Jeśli Acevedo wygra wybory, dołoży starań, by działalność biura szeryfa była transparentna, a pracownicy nie byli dyskryminowani przez zwierzchników.

REKLAMA

Postara się też usprawnić zarządzanie biurem i wyeliminować marnotrawstwo funduszy z kieszeni podatnika. Zdaniem Acevedo, inicjatywy wprowadzone przez Darta, takie jak wypiek pizzy przez więźniów oraz udostępnienie im jogi i akupunktury to nieprzydatne programy. Jak powiedział naszej gazecie, więźniom bardziej przydałby się udział w programach czeladniczych w związkach zawodowych, by mogli zdobyć umiejętności, które umożliwią im znalezienie pracy i utrzymanie rodziny po odzyskaniu wolności.

Demokrata wierzy w swoje szanse na wygraną w trzyosobowym wyścigu, choć przyznaje, że ma bardzo skromne fundusze wyborcze i wciąż walczy na drodze sądowej o utrzymanie się na liście elekcyjnej, z której chce go usunąć główny rywa l – szeryf Dart.

Według relacji Acevedo, jego kandydaturę popierają pracownicy biura szeryfa oraz związki zawodowe policjantów – jedni i drudzy mają zdecydowanie krytyczny stosunek do sposobu, w jaki Dart zarządza biurem szeryfa i zakładem karnym powiatu Cook.

Spotkanie odbyło się 31 stycznia; prowadził je Frank Spula, prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej. Obecni też byli: skarbnik ZNP Steve Tokarski, adwokat i działacz polonijny Mark Grzymała z asystentką Pauliną Grunwald, przedstawiciele mediów oraz John Davis, były dziennikarz CBS, obecnie właściciel firmy PR. Kandydatowi towarzyszyli byli i obecni pracownicy biura szeryfa, m.in. Tadeusz Pałka.

W chwili rozmowy z naszą gazetą (31 stycznia) Acevedo nie posiadał jeszcze witryny internetowej z informacjami nt. jego kandydatury, co tłumaczył brakiem środków finansowych, ale obiecał, że strona zostanie wkrótce uruchomiona.

Alicja Otap

[email protected]

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Edward „Eddie” Acevedo urodził się i wychował w chicagowskim Pilsen na południowym zachodzie miasta. Obecnie 54-letni Acevedo jest absolwentem Harold Washington College (uzyskał associate degree) oraz dwóch akademii policyjnych. Pracował jako policjant chicagowski i szeryfa powiatu Cook. W latach 1995-2017 sprawował urząd posła stanowego, reprezentując 2. okręg. Jako poseł wspierał m.in. inicjatywy imigracyjne, społeczne i środowiskowe; przyczynił się do wyasygnowania dotacji stanowych na budowę ośrodka dzielnicowego w Pilsen i liceum o profilu medycznym na południu miasta.

Na zdjęciu od lewej: Steve Tokarski, Edward Acevedo, prezes Frank Spula, Mark Grzymała i Paulina Grunwald
fot.Alicja Otap

REKLAMA

2126674483 views

REKLAMA

REKLAMA

2126674500 views

REKLAMA

REKLAMA

2128470820 views

REKLAMA

2126674510 views

REKLAMA

2126674514 views

REKLAMA

2126674518 views