REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaDziennikarze i sponsorzy świątecznie

Dziennikarze i sponsorzy świątecznie

-

Liczne grono sympatyków i sponsorów Polskiego Radia 1030 AM i telewizji Polvision wzięło udział w przedświątecznym spotkaniu, które 5 grudnia odbyła się w Centrum Kopernikowskim.

_DSC0356
Grupa pracowników Radia 1030 AM i TV Polvision

REKLAMA

Składając życzenia świąteczne i noworoczne, właściciel Polnet Communications Walter Kotaba przyznał, że media polonijne są w trudnej sytuacji i muszą ciągle inwestować, aby pozyskać polonijnych radiosłuchaczy i telewidzów, którzy w ostatnich latach stali się bardziej wymagający. Zdaniem właściciela stacji zmniejszyła się grupa odbiorców przebywających tutaj czasowo, a ci, którzy pozostali, bardziej wrośli już w amerykańskie środowisko i oczekują innego rodzaju programów.

– Trzeba cały czas iść z duchem czasu i być na bieżąco z tym, co się dzieje, aby tym oczekiwaniom sprostać – powiedział Walter Kotaba. Oprócz merytorycznej wartości emitowanych programów liczy się dotarcie do jak najliczniejszego grona odbiorców, którzy w ostatnim czasie zdecydowanie odchodzą od korzystania z nośników ogólnie dostępnych na rzecz platform satelitarnych. To między innymi z tego względu TV Polvision – dostępna w sieci Comcast i na kanałach cyfrowych – przygotowuje się do nadawania swoich programów z popularnej wśród Polaków platformy Dish Network.

Walter Kotaba życzył wszystkim dobrego odbioru emitowanych przez jego stacje programów, a także tego, by Polonia rosła w siłę, by brała udział w wyborach i w szerszym zakresie uczestniczyła w życiu politycznym amerykańskiego społeczeństwa.

W świątecznym koncercie piosenek, kolęd i pastorałek wystąpiła popularna polonijna wokalistka Agnieszka Iwańska. Odbyła się także loteria fantowa. Ale przede wszystkim spotkanie stało się okazją do rozmów o mediach i snucia planów na przyszłość.

To jedna z niewielu okazji, kiedy dziennikarze i sponsorzy mają szansę  na spotkanie nie przed mikrofonem lub kamerą w studiu, ale przy kieliszku wina i przy dobrej kuchni.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

_DSC0344
Redaktor Idalia Błaszczyk podpisuje książkę „Porwanie” napisaną przez słuchaczy audycji „Sen nocy letniej”

_DSC0301
TV Polvision przygotowuje się do emisji programów z platformy Dish Network. Od prawej: odpowiedzialna za TV Polvision Agnieszka Pokropek, właściciel Polvision i Polnet Communications (stacji radiowych) Walter Kotaba oraz dystrybutor sygnału Dish i polskich programów telewizyjnych Rafał Stykowski z małżonką

_DSC0280
W świątecznym koncercie wystąpiła Agnieszka Iwańska

_DSC0323
Z gronem sponsorów dyrektor programowa Polskiego Radia 1030 AM WNVR red. Kamila Dworska, z prawej

4 KOMENTARZE

 1. Polonijne stacje radiowe to reklamy przerywane krótkimi programami radiowymi, niestety nie idzie nawet za tym jakość sygnału radiowego, żeby nie drażnić sponsorów nie mówi się o patologiach wśród Polonii, więc pan Kotaba raczy sobie kpić z polonijnego słuchacza, a jego wypowiedzi są żenujące.

 2. Polonijnego radia nie slucham. Czasami w soboty sluchalem tylko audycji M. Rzepkowskiego. W ostatnia sobote “popisal” sie jednak wyjatkowym chamstwem w stosunku do papieza Franciszka, wiec wylaczylem go i wiecej nie bede sluchal jego audycji. Wykorzystal do tego wypowiec pajaca z Polski o nazwisku Cejrowski, ktory jest wyjatkowym durniem, a niektorzy nazywaja go dziennikarzem. Rzepkowski sam z siebie zrobil pajaca.

 3. Polonijne radio sluchalem po przyjezdzie do Chicago.Traktowalem to raczej jako ciekawostke regionalna.Szybko jednak tego zaniechalem.Sluchalem w miare systematycznie audycji M.Rzepkowskiego.Do czasu.Do chwili gdy “redaktor”Rzepkowski zaczal opowiadac dowcipy o kandytacie demokrakow na prezydenta USA gen Wesleya Clarka.Wina tego czlowieka byla opcja polityczna ktorej nie popieral prowadzacy Rzepkowski.Ta audycja Rzepkowski obnazyl swoja niekompetencje.Czary przepelnil tym gdy stwierdzil,ze Papierz Jan Pawel Drugi oficjalnie nie popiera wojny z Irakiem dlatego ,ze pelni taka funkcje ktora nie pozwala mowic inaczej.Sugerowal jakoby nieoficjalnie papierz byl zwolennikiem tej wojny.Krotko- sugerowal hipokryzje papierza.To byl koniec.Juz nigdy nie sluchalem radia polonijnego.Internet daje kazdemu nieograniczone mozliwosci sluchania kazdego radia i nie skazuje nikogo na radio polonijne.

 4. By ta maleńka miłość
  co się w Betlejem zrodziła,
  spokojem i radością
  niebo i świat wypełniła.
  By dłoń człowieka była
  tak wielka, jak wszechświat cały,
  aby mógł się w niej schować
  bezpiecznie Jezus mały.
  Aby pokój nam dany
  w ten świąteczny czas,
  pozostał już na zawsze
  w sercu każdego z nas!….WESOLYCH PELNYCH MILOSCI I DOBROCI SWIAT ZYCZY MALGOSIA Z RODZINA.

REKLAMA

2116502613 views

REKLAMA

REKLAMA

2116502815 views

REKLAMA

REKLAMA

2118299190 views

REKLAMA

2116502930 views

REKLAMA

2116503017 views

REKLAMA

2116503110 views