REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaDzień Mamy i Taty w Polskiej Szkole im. Juliusza Słowackiego

Dzień Mamy i Taty w Polskiej Szkole im. Juliusza Słowackiego

-

„Ona mi pierwsza pokazała księżyc i pierwszy śnieg na świerkach,
 i pierwszy deszcz” (Konstanty Ildefons Gałczyński)

REKLAMA

5 i 6 maja w Polskiej Szkole im. Juliusza Słowackiego w Wheeling uczniowie przygotowali dla swoich rodziców miłą niespodziankę. Rodzice zostali zaproszeni do szkolnej świetlicy, która na ten czas zamieniła się w elegancką, pięknie przystrojoną salę, gdzie najmłodsi uczniowie uroczyście powitali rodziców słowami piosenek: „Dla mamy piosenki, dla mamy” oraz „Tata, tata, tata, potrzebny zawsze jest, gdy kiedyś spotkam lwa, on uratuje mnie”.

Niejedna mama i niejeden tata nie ukrywali wzruszenia po występie 4-latków, a to dopiero był początek. Dyrektor Renata Rudnicki przypomniała wielką rolę rodziców w naszym życiu i edukacji; to oni są bowiem pierwszymi i najlepszymi nauczycielami i za to wszystko dzisiaj dzieci im chciały podziękować.

Następnie pojawiły się maluchy w pięknych strojach rzeszowskich tańcząc lasowiaczka i „hurra polkę”, a zaraz po nich trochę starsze z łowiczanką – to członkowie szkolnego zespołu Gaik i Gaiczek, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe talenty. Anna Lorenc i Marcin Bogacz, którzy wzbogacają lekcje muzyką w najmłodszych klasach, tego dnia dostarczyli wspaniałego akompaniamentu.

Rodzice z radością podziwiali ile ich pociechy nauczyły się w naszej polskiej szkole i ile się tu dzieje. A dzieje się niemało zarówno podczas lekcji, jak i poza nimi. Nasza choreograf Ania Strojny wraz z Anią Lorenc – akompaniatorką, co wtorek zapraszają wszystkie dzieci na lekcje tańca, a szkolny zespół Gaik odnosi niemałe sukcesy. Również dzięki temu, że lekcje w naszej szkole wzbogacane są muzyką i rytmiką, mamy takich rozśpiewanych i roztańczonych uczniów.

Na koniec rozbrzmiało zaśpiewane z całego serca dla naszych wspaniałych mam i tatusiów „Sto lat” oraz „Kocham Cię, ti amo, je t’aime”, a podziękowaniom nie było końca.

Joanna Rokosz

Polska Szkoła im. Juliusza Słowackiego

fot.Halina Fotidzis

  • 1 DSC_5421
  • 2 DSC_5379
  • 3 DSC_5258
  • 4 DSC_5295

REKLAMA

2100199013 views

REKLAMA

REKLAMA

2100199246 views

REKLAMA

REKLAMA

2101995638 views

REKLAMA

2100199389 views

REKLAMA

2100199490 views

REKLAMA

2100199600 views