REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Dzień patrona parafii i szkoły im. św. Błażeja w Summit

Dzień patrona parafii i szkoły im. św. Błażeja w Summit

-

Podczas szkolnej mszy św. uczniowie ze szkoły im. św. Błażeja w Summit celebrowali dzień patrona szkoły i parafii. W procesji z darami szli uczniowie klasy pierwszej, wychowankowie p. Agnieszki Łuczaj. Nabożeństwo odprawili o. Roman Deyna – dyrektor szkoły ds. religijnych w asyście o. Stanisława Chorągwickiego z Polski. Liturgię uświetnił śpiewem szkolno-parafialny chór dziecięcy ,,Gwiazdeczki”.

Z okazji Dnia Patrona zorganizowana została dla uczniów szkoły kolejna edycja konkursu plastycznego o św. Błażeju. Prace plastyczne zostały wystawione przed ołtarzem. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się przed zakończeniem mszy św. Dwie pierwsze nagrody zdobyło rodzeństwo Monika i Daniel Miętus. Emilia Szewczyk i Dawid Gawrysiuk zdobyli drugie miejsca, a Łukasz Ratułowski trzecią lokatę. Wyróżnienia otrzymali: Lilia Augustyn, Victoria Flyn, Andżelika Kolasa, Andrzej Biało i Kamil Jurkowski. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne.

REKLAMA

Sponsorem nagród była Szkoła św. Błażeja, PSFCU – oddział w Bridgeview oraz telewizja SLING.

„Konkurs był skierowany do uczniów klas piątych. Przez rysunek mają okazję uczcić postać patrona oraz wykazać się wiedzą na jego temat i kształcić swoje umiejętności plastyczne. Dzieci z naszej szkoły uczestniczą w licznych konkursach szkolnych, międzyszkolnych oraz na poziomie krajowym odnosząc znaczące sukcesy. Między innymi od trzech lat nasi uczniowie mogą się pochwalić sukcesem w konkursie na kartki świąteczne organizowanym przez amerykańskie Biuro Misyjne” – powiedziała dyrektor szkoły Małgorzata Tys.

Na zakończenie nabożeństwa duszpasterze w asyście proboszcza ks. Wojciecha Kwietnia pobłogosławili wiernym gardła. „To jedyna parafia w archidiecezji chicagowskiej, której patronuje św. Błażej. Nasz patron żył w trzecim wieku. Był biskupem Sebasty i zasłynął z uzdrowienia wiernego, który zapadł na chorobę gardła. Od tej pory przez jego wstawiennictwo zwracamy się do Pana Boga o zachowanie w zdrowiu naszych gardeł. Stąd dzisiaj błogosławieństwo świec, którymi dotykamy gardeł i wierzymy, że to błogosławieństwo św. Błażeja uzdrawia” – powiedział proboszcz Kwiecień.

Tekst i zdjęcia: archiwum szkoły

  • DSC_6261
  • DSC_6286
  • DSC_6302
  • DSC_6312
  • DSC_6351
  • DSC_6354
  • DSC_6357
  • DSC_6361
  • DSC_6365

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks