REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Dziękujemy Polonio za okazane serce i wielką hojność

Dziękujemy Polonio za okazane serce i wielką hojność

-

fot.arch. Daru Serca
fot.arch. Daru Serca

Tegoroczny radioton Fundacji Dar Serca, który odbył się 11 i 12 lutego na antenie gościnnego Radia 1030/1300 AM oraz 104.7 FM, zakończył się wielkim sukcesem. Od pierwszych godzin emisji programu słuchacze z wielką serdecznością i szczodrością odpowiedzieli na skierowany do nich apel o wsparcie finansowe chorych i niepełnosprawnych dzieci.

REKLAMA

Trudno jest wyrazić słowami klimat, jaki towarzyszył tej akcji. Począwszy od pracowników radia i Fundacji, poprzez wolontariuszy, gości i słuchaczy – wszyscy przeżywali każdą chwilę, każdą zapisaną kwotę, każde słowo i w napięciu oczekiwali na końcowy wynik. A wynik okazał się imponujący – ponad 172 tys. dol. zadeklarowanych wpłat! Jest to efekt wielkiej wrażliwości Polonii na potrzeby chorych dzieci oraz ogromnej pracy wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji radiotonu i jego sprawnym przeprowadzeniu.

Akcje zbierania funduszy rozpoczęła się tydzień wcześniej, kiedy uczniowie z polonijnych szkół sobotnich zgłosili swój udział pod hasłem „Dzieci – Dzieciom”. W tej pięknej akcji wzięły udział szkoły: im. Ignacego Paderewskiego z Niles, św. Maksymiliana Marii Kolbe przy parafii św. Konstancji, ks. Stanisława Wyszyńskiego przy parafii św. Jacka, szkoła im. Tadeusza Kościuszki i szkoła Jana III Sobieskiego w Prospect Hts. oraz przedszkolaki z Wyspy Dzieci. Wypełnione prawie po brzegi skarbonki uczniowie pod opieką pedagogów przywieźli do studia radiowego i przekazali chorym dzieciom jako swój dar.

Drugą wspaniałą inicjatywą wykazała się organizacja polonijnych budowlańców PCBA, której członkowie w zamian za donacje przez dwa dni częstowali klientów sklepów Home Depot pączkami specjalnie na tę okazję upieczonymi i podarowanymi przez Smakowski Bakery oraz Wiklański Bakery z Chicago.

W oba dni radiotonu słuchacze mogli spotkać się z podopiecznymi Daru Serca aktualnie przebywającymi w naszej siedzibie w Schiller Park: Lenką, Zuzią, Agatką, Hanią i Lesterem, których rodzice także chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wrażeniami i przeżyciami.

Dziś, z perspektywy kilku dni, które upłynęły od radiotonu, wiemy, że słuchacze zareagowali serdecznie i hojnie, ponieważ usłyszeli i dowiedzieli się czemu służyć ma ich donacja. Poznali szczegóły, zakres i sposób pracy Daru Serca i wzbogaceni tą wiedzą uznali, że chcą dołożyć swoją cegiełkę. Słuchacze wzruszali się opowieściami rodziców dzieci, które w tej chwili są leczone w innych stanach USA, które już wyjechały po przebytych operacjach i tych, którzy z obawą i niepokojem czekają na przyjazd do nas.

W zdeklarowanej kwocie, którą udało się uzyskać w radiotonie, swoją cześć miały atrakcyjne aukcje przeprowadzone na żywo. Największą popularnością cieszyły się specjalne dary: ikona Matki Boskiej Częstochowskiej wykona przez dzieci specjalnej troski pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Stach, chusta – dar od pierwszej damy RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy oraz uroczysta kolacja z konsulem generalnym RP – Panem Piotrem Janickim.

Uwagę słuchaczy przyciągnęły też licytacje niezwykle atrakcyjnych gadżetów sportowych oraz aukcja złotego pierścionka – dar Marty Róg i portret Pierrota namalowany przez śp. Krystynę Sienkiewicz – dar Ewy Lechowicz. Tradycyjnie już każdego dnia, w sobotę i niedzielę, zostało wylicytowane pamiątkowe złote serduszko ozdobione diamentem – dar Państwa Maneykowskich z Archer Gold Jewelry. Za wszystkie dary bardzo pięknie dziękujemy.

Sukces radiotonu to efekt pracy wielu osób. Dziękujemy wszystkim pracownikom radia i TV Polvision za wielkie, osobiste zaangażowanie, za świetne tempo i gorąca atmosferę. Prowadzenie radiotonu na antenie to jedna strona medalu. Drugą jest jego obsługa poza anteną i praca wielu osób. Zapisanie zadeklarowanej sumy 172 tysięcy dolarów to odebranie setek, jeśli nie tysięcy telefonów z deklaracjami finansowymi. Jest to zasługa grupy naszych wspaniałych wolontariuszy.

Ciągle można pomóc chorym dzieciom i dołączyć do grona darczyńców. Donacje prosimy przesyłać do Fundacji Dar Serca pod adres: 3860 25th Ave. w Schiller Park, IL. 60176. Tel. 847-671-2711.

Izabela Rybak

Dar Serca

Zdjęcia : Anna Piotrowska, Marek Jezuit i Izabela Rybak

  • fot.arch. Daru Serca
  • Pacba - Radioton
  • Zdecia- Radioton z Zuzia
  • Zdjecia - nasze dzieci
  • Zdjecia - Radioton z Markiem Rzepkowskim
  • Zdjecia -szkola I. Padarewskiego
  • Zdjecia -wyspa dzieci
  • Zdjecia Junior
  • Zdjecia szkola
  • Zdjecia- Patrycja Montrose Deli

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks