REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Doroczny bal Królowej Związku Podhalan

Doroczny bal Królowej Związku Podhalan

-

Najważniejszą imprezą charytatywną organizowaną przez Królową Związku Podhalan jest doroczny bal, z którego dochód jest przekazywany dla domów dziecka, hospicjów, fundacji i osób potrzebujących w Polsce i w Chicago.

Dla Pauliny Perhon bal jest najważniejszą organizowaną przez nią imprezą charytatywną
Dla Pauliny Perhon bal jest najważniejszą organizowaną przez nią imprezą charytatywną

REKLAMA

2147483647 clicks

Gospodynią tegorocznej imprezy, która pierwszego marca z udziałem blisko trzystu osób odbyła się w Domu Podhalan, była panująca obecnie tancerka zespołu “Siumni” Paulina Perhon.

Jak przystało na góralską imprezę w młodzieżowych rytmach zainaugurował ją występ tancerek i tancerzy ze szkółki pieśni i tańca przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan, w którym Paulina przez czternaście lat uczyła sie tańca, śpiewu i gry na skrzypcach. Następnie zagrał kwartet smyczkowy Pauliny “Avanti”, a na koniec programu artystycznego pokaz tańców góralskich dali koledzy i koleżanki królowej z zespołu “Siumni”.

– Nie spodziewałam się, że aż tylu ludzi przyjdzie na moją imprezę. Bardzo się cieszę, że tak licznie przybyli i na dodatek dają wsparcie finansowe dla mojego balu, bo pragnę zgromadzić jak największą kwotę, gdyż  oczekujących na pomoc jest wielu. Z pewnością część dochodu przeznaczę na wsparcie Kuchni Brata Alberta w Zakopanem, która dziennie  wydaje ponad 600 obiadów dla osób biednych, bezdomnych i samotnych oraz na dom dziecka, który nie tak dawno spłonął. Chcę także wspomóc Dom Samotnej Matki w Chicago i powstajacą przy Związku Podhalan bibliotekę, a także fundację “I ty możesz zostać moim aniołem”, która zbiera pieniądze na leczenie chorej na raka małej Alicji Kosmali z Polski – powiedziała nam gospodyni balu, która wierzy, że dzięki hojności Polonii uda się jej zebrać na te cele około dwudziestu tysięcy dolarów.

Zorganizowanie balu charytatywnego jest z pewnością największym wyzwaniem dla królowej. Szczególnie z tego względu, że wymaga wielkiego zaangażowania w przygotowanie  imprezy, jak i znalezienie jak największej liczby sponsorów. Paulinie Perhon pomagali w tym dziele najbliżsi oraz członkowie zespołu, w którym tańczy. Nie można zapominać także, że królowa ma także liczne obowiązki reprezentacyjne,  a przede wszystkim uczy się i pracuje.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

[cincopa AAEA6hbuv4BN]

REKLAMA

2131644873 views

REKLAMA

REKLAMA

2131644888 views

REKLAMA

REKLAMA

2133441208 views

REKLAMA

2131644898 views

REKLAMA

2131644901 views

REKLAMA

2131644905 views