REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Do 24 sierpnia z Chicago do Polski tylko loty czarterowe

Do 24 sierpnia z Chicago do Polski tylko loty czarterowe

-

Konsulat Generalny w Chicago udostępnił w czwartek na swojej stronie facebookowej najnowszy komunikat o rejsach PLL LOT z USA do Polski. Zgodnie z nim, w związku z przedłużeniem rządowych obostrzeń epidemicznych rejsy PLL LOT ze Stanów Zjednoczonych do Polski zaplanowane do 24 sierpnia 2020 r. są organizowane w formule czarterowych lotów specjalnych.

Według komunikatu, bilety na te połączenia nie są już dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę internetową LOT-u.

REKLAMA

Osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zainteresowane zakupem biletów na połączenia z Chicago do Warszawy lub Krakowa, proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres rescue.flights@lot.pl

Poprawnie wypełnione zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko, obywatelstwo zgodnie z paszportem, dane kontaktowe – telefon i adres mailowy, preferowaną trasę podróży (Chicago-Warszawa lub Chicago-Kraków).

Konsultanci skontaktują się telefonicznie z osobami, które dokonają poprawnego zgłoszenia drogą mailową, a następnie pobrana zostanie płatność z karty kredytowej lub inną drogą online.

W przypadku anulowania rejsu ze Stanów Zjednoczonych do Polski, pasażerom PLL LOT przysługuje bezpłatna wymiana biletu na jeden z czarterowych rejsów specjalnych organizowanych do 24 sierpnia lub jeden z rejsów rozkładowych, zaplanowanych na tej samej trasie po 24 sierpnia. Warunkiem zamiany jest zachowanie tej samej trasy podróży.

W przypadku wybrania rejsu do 24 sierpnia należy zarejestrować zgłoszenie za pośrednictwem następującego formularza: https://www.lot.com/pl/pl/wybor-miejsca-formularz

Zamiany biletu na rejsy ze Stanów Zjednoczonych do Polski organizowane po 24 sierpnia można zaś dokonać za pośrednictwem formularza zmiany biletu: https://apps.lot.com/form/zmiana-zwrot

Przed zakupem biletu każdy pasażer powinien upewnić się, że spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nie posiadające takich uprawnień nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

Według komunikatu polskiego rządu z 27 lipca, granice kraju, które są równocześnie granicami zewnętrznymi UE, nadal pozostają zamknięte. Mogą je przekraczać tylko obywatele RP, cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP. Te osoby zwolnione są również z kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski.
(inf. wł.)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks